Rozhovor s kapelou Mandrage, vystoupí na Okoři se šťávou

Festival se blíží. Na co se můžete těšit?

Co v současné době Mandrage dělají chystají a jak se těší na letní festivaly?


Právě finišujeme naše doposud asi nejnáročnější turné O(d) Začátku, přičemž jsme se, souběžně s tím finišováním, rovnou vnořili do velkovíru prvních letních open airů. Myslíme, že jsme si na turné nastavili laťku poměrně vysoko, přesto myslíme, že se nám pro letošní festivaly podařilo vymyslet poměrně velkou show, která, hlavně za tmy, bude snad umět ohromit. No a samozřejmě že už chystáme novou desku, doděláváme singly, a už pomaličku taky chystáme turné na jaro 2016... Tedy práce je, zaplaťpánbůh, pořád dost.

Budete vystupovat na festivalu Okoř se šťávou 30.5. ve 22 hod. Na co se můžou fanoušci skupiny těšit ?


Tak ono už to trochu bylo naznačeno... Po akusticko divadelním jaru jsme se vrátili do starých dobrých hlasitých kolejí. Vyměnili jsme kostýmy, přichystali si zbrusu novej vizuál, připravili novej playlist a jsme připraveni zbořit každé podhradí, na kterém se letos ocitneme. Okořsko nevyjímaje.

Chcete něco vzkázat svým fanouškům . Těšíte se na Okoř ?


Na Okoř se těšíme, nehrajeme tam poprvé a moc dobře víme, že to tam umí být velice pěkné. Fanouškům bychom rádi vzkázali, aby mysleli na své zdraví a pravidelně si myli ruce, zejména šahají-li na cizí zvěř, vynáší-li odpad, nebo před jídlem. Čistota půl zdraví!Usadily jse se mezi headlinery akcí a festivalů. Změnilo to Váě život? Jak na Vás působí úspěch?


Je pravda, že se nám nějak pořád daří zajímat lidi, to je takový moc příjemný, ale o nějaké změně života nemůže být řeč. Plzeň vypadá pořád stejně jako když jsme ještě na festivaly nejezdili, akorát máme nový divadlo, tak to je asi to jediný, co se v našem životě změnilo. No a to přece neni nijak dramatická změna, to musíte uznat. Jinak na nás ale úspěch působí moc příjemně.

Jak jste spokojeni s poslední deskou, a kdy chystáte novou?


aše poslední deska Siluety je podle nás tím nejlepším, co jsme kdy vydali. I když tam, zpětně viděno, jsou určitě věci, které bychom dnes dělali jinak, celkově jsme s tou nahrávkou asi spokojeni. Na nový desce intenzivně pracujem, dá-li Bůh, vydáme jí na podzim. 

Trávíte spolu čas i mimo koncerty. Máte nějaké společné zájmy?


Mimokoncertně spolu trávíme spoustu času, nevěnujeme se ale rozhodně společnejm zájmům, ale spíš pracovním věcem, kterejch je docela dost, hlavně teď, před vydáním desky. Obvykle si při těchto aktivitách sami sebe užijeme dostatečně a volný čas trávíme raději s někým, po kom se nám stýská.Máte nějaký recept na úspěch, který by jste mohli poradit začínajícím kapelám?


No určitě zajděte na seminář Olgy Lounový, až ho zas bude pořádat. Cesta na červený koberce zaručená!

Kdo Vám vymýšlí kostýmy a design turné? Kde bere inspiraci?


Většinou si to celý vymejšlíme sami. Koncertování nás hrozně baví, takže neustále dumáme nad tim, jak tu naší live image ještě víc vytunit. Vizuál turné, který pojedeme k nový desce, jsme měli vymyšlenej pomalu ještě dřív, než jsme na tu desku začli skládat písničky. Většinu těhle designovejch věcí vymejšlí náš bubeník Matyáš Vorda spolu s Tomášem Karbanem, což je náš osvětlovač, nicméně nápadama hýříme tak nějak všichni. Co se týče našich posledních kostýmů, šila je Kateřina Líblová z plzeňského ateliéru Kirké.

Jakou hudbu v poslední době posloucháte? A kdybyste si mohli vybrat, s kým by jste si chtěli zahrát a kde?


Každej máme úplně jinej hudební vkus a posloucháme dost jiný kapely, mam ale pocit, že jestli se na něčem poslední dobou všichni shodnem, tak je to takový to sedmdesátkový disco á la BeeGees, Kool & the Gang a tak podobně. Každej z nás občas rád rozvlní boky, žejo.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10501
2287