Prémiové rumy v Ungeltu

V Restaurant Ungelt kromě výborné kuchyně nabízíme i velký výběr prémiových pálenek a pro milovníky kvalitních rumů máme v nabídce několik zajímavých láhví, které stojí za ochutnání.

Velmi vzácný rum Port Mourant 1975, Full Proof, Old Demerara z destilérky v jihoamerické Guayaně. Tento 33letý ročník (láhvováno v roce 2008) s obsahem alkoholu 56,7% je opravdu vynikající záležitost pro rumové znalce. Rum tmavě mahagonové barvy a plné, těžké chuti po vanilce, třešních, čokoládě, dřevu, slaném karamelu, rozinkách a švestkách. Velmi komplexní s dlouhým závěrem. Do prodeje bylo dáno jen 518 láhví.

Druhý skvělý rum Port Mourant 1993, Full Proof, Old Demerara je výborný 13ti letý limitovaný ročník (láhvováno v roce 2006) s vyšším obsahem alkoholu 65%, olejové textury, výrazně dubové chuti s příjemnými náznaky lékořice, rozinek, fíků, tabáku, pomerančové kůry a karamelu a bylo dáno do prodeje jen 2994 láhví.

Externí obrázek

A další vzácný rum Clément 1952 Tres Vieux Rhum Agricole pochází z destilérky Clément v karibském Martiniku, která vyrábí výborné rumy již od konce 19. století. Jedná se o ročník, který zrál téměř 40 let. (láhvováno v roce 1991). Jemné elegantní chutě sušeného ovoce, lékořice, dřeva a květin. Kulatý a výjimečně dlouhý konec.

Jeden z nejstarších rumů, které můžete ochutnat. Opravdová rarita na trhu.

Na zdraví !

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
5035
1236