Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Poslední šance spatřit legendární poklady starověkého Egypta

Poklad mladičkého faraona opouští Prahu.

Již jen do 30. června mají návštěvníci PVA Expo Praha Letňany jedinečnou možnost navštívit výjimečnou výstavu Tutanchamon – jeho hrobka a poklady. Tato působivá expozice představuje stovky precizních replik vzácných předmětů, které byly objeveny v hrobce jednoho z nejznámějších faraonů starověkého Egypta. Výstava láká návštěvníky nejen svým bohatstvím, ale i unikátním zpracováním, které nabízí zážitek, jaký v žádném jiném muzeu na světě nezažijí.

Výstava je navíc ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi, které se zde hravou a poutavou formou mohou seznámit s historií a kulturou starověkého Egypta.

Poslední šance spatřit legendární poklady starověkého Egypta.

Tutanchamon se stal faraonem již v pouhých devíti letech a vládl jen krátce, do své předčasné smrti v osmnácti letech. Přestože byla jeho vláda krátká, jeho jméno se nesmazatelně zapsalo do historie díky fascinujícímu objevu jeho hrobky britským archeologem Howardem Carterem v roce 1922.

Obrovský zlatý poklad

Carterova expedice odhalila nejen slavnou zlatou pohřební masku, ale také tři zlaté rakve, pozlacené pohřební schrány, pokladnici i zlaté ceremoniální vozy a lodě. Součástí faraonova pokladu bylo také mnoho šperků, amuletů, sošek, ale i předmětů každodenního života jako je oblečení, hudební nástroje nebo mumifikovaná drůbež, kterou měl zesnulý panovník ve svém posmrtném životě jíst. Faraonova hrobka byla otevřena dne 4. listopadu 1922. Howard Carter v hrobce nalezl více než 5 000 jednotlivých artefaktů, které musely být důkladně zdokumentovány, fotografovány, konzervovány a katalogizovány před jejich přemístěním do nově postaveného depozitáře v muzeu v Káhiře. Náročná byla i cesta všech těchto předmětů do muzea. Všechny předměty byly postupně naloženy na malé vozíky a po improvizovaných kolejích dovezeny k Nilu, kde jejich cesta pokračovala lodí do Káhiry. Celá toto akce trvala týmu Howarda Cartera 10 let. Důležitá byla nejen ostraha předmětů před ukradením, ale i zvlášť šetrné zacházení, protože mnoho z nich bylo velmi křehkých. Nejslavnější zlatá maska Tutanchamona, byla objevena až rok po otevření hrobky, tedy v roce 1925.

Poslední šance spatřit legendární poklady starověkého Egypta.

Jak zemřel mladičký faraon?

Tutanchamonův život a smrt dodnes vyvolávají řadu otázek. Odborníci se domnívají, že faraon trpěl mnoha zdravotními obtížemi, včetně malárie a vážnou deformací nohy, jež komplikovala jeho pohyb. Za manželku měl svoji nevlastní starší sestru, princeznu Anchesenamon, která byla dcerou slavné královny Nefertiti a kontroverzního faraona Achnatona, který byl i Tutanchamonovým otcem. Faraonovu smrt však pravděpodobně zapříčinilo zranění, které utrpěl mimo královský palác, asi na lovu na dvoukolém voze taženém koňmi. Faraon prý byl vášnivým lučištníkem, a právě tato lovecká vášeň se mu asi stala osudnou. Faraonův zlatý vůz, luky i hole, ale také zlatý trůn, na kterém je vyobrazen právě se svojí manželkou královnou Anchesenamon, uvidíte na výstavě v pražských Letňanech.

Poslední šance spatřit legendární poklady starověkého Egypta.

Pro děti je připravena dětská stezka plná razítek, navíc hned u vchodu dostanou všichni návštěvníci karty faraonů a bohů, které potom hledají ve výstavě. Zvukový průvodce je zdarma v dospělé i dětské verzi. A především mladší návštěvníky zaujme velká imerzivní zóna, ve které spolu s Tutanchamonem prožijí přechod do posmrtného života.

Výstava je otevřena každý den od 9 do 19 hodin

Neváhejte a využijte poslední příležitost ponořit se do fascinujícího světa mladého faraona Tutanchamona, jehož příběh dodnes poutá pozornost lidí po celém světě.

Více na www.tutanchamonpraha.cz

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
22815
14212