Poslech dobrých knih na dovolenou

Máme pro vás pár tipů na audioknihy

Dámský gambit není jen románem o genialitě jedné šachové mistryně, ale také příběhem o ambicích, rivalitě, feminismu, dospívání, závislosti a o překonávání překážek, které člověku klade nejen okolí, ale především on sám – to vše na společenské šachovnici Spojených států raných 60. let. A třebaže si Tevis svou velmistryni vymyslel, její cesta k úspěchu i řada dalších událostí v knize je inspirována skutečnými lidmi i událostmi.

OneHotBook

Kniha představuje dívku Beth Harmonovou, která se v osmi letech dostane do sirotčince. V prostředí, kde chovanci ústavu dostávají medikaci „na uklidnění“, v sobě objeví vášeň pro šachy. Hra, s níž ji seznámí údržbář ve sklepě sirotčince, ji pohltí. Postupně se ukazuje, že Beth je nejen dobrá, ale dokonce nejlepší. A to nejen mezi holkami, ale mezi všemi. Cestou na světový vrchol musí nicméně překonat nejen nedůvěru okolí, ale i démony vlastní závislosti.

Ukázku k poslechu najdete ZDE.

Peter May: Noční brána

OneHotBook

Ukázka ZDE

Je Mona Lisa společným jmenovatelem vražd, které od sebe dělí více než sedmdesát let?

Smrti chladnokrevně zavražděného pařížského obchodníka s uměním v ospalé francouzské vísce na březích řeky Dordogne předcházel nečekaný nález ostatků muže s prostřelenou hlavou, jehož tělo odhalil vyvrácený strom. O ohledání místa činu je požádán forenzní biolog Enzo Macleod, který se brzy zapojí i do vyšetřování tragického úmrtí Émila Narcisse. Jak spolu souvisí zločin z období vlády exilového generála Charlese de Gaulla, jehož snahou bylo ubránit nejslavnější obraz světa před nacistickým rabováním, a současný mord v době pandemie?

Enzo Macleod se vrací… a ve skvělé formě!

Čte: David Matásek

Jussi Adler-Olsen: Chlorid sodný

OneHotBook

Ukázka ZDE

Kdepak náhodná úmrtí, jde o krvavý řetězec chladnokrevných vražd!

Oddělení Q odhalí v případech údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností skrytý vzorec, na jehož rozluštění bude potřeba celý tým. Času ovšem není nazbyt, protože další oběť je podle všeho na spadnutí. A tak se Carl, Asad, Rose a Gordon pouštějí navzdory proticovidovým opatřením do zběsilého pátrání po vrahovi. Jenže proslulého vyšetřovatele Mørcka trápí ještě něco jiného – starý případ, který se nečekaně vynořil z jeho minulosti…

Devátý případ Carla Mørcka a kodaňského policejního oddělení Q.

Čte: Igor Bareš

Více na www.onehotbook.cz.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
15436
4358