Pojďte oslavit revoluci - vsaďte na limitovanou edici Cuvée SAMET

2. 9. 2019, Kutná Hora – U příležitosti výročí 30 let od listopadové revoluce v Československu připravily Vinné sklepy Kutná Hora unikátní víno Cuvée Samet. Toto krásně vyvážené červené víno vzniklo ve spolupráci s Karlem Schwarzenbergem. Jedná se o limitovanou řadu 1989 lahví.

Cuvée Samet bylo vytvořeno při příležitosti oslavy třicetiletého výročí od sametové revoluce. Biodynamické víno z těch nejlepších hroznů, které vyzrály na kutnohorských jižních svazích v slunečném roce 2017, není zatíženo žádnými aditivy. Na scelování vína - odrůd Cabernet Cortis, Regent a Pinot Noir se osobně podílel Karel Schwarzenberg. Víno pak dále zrálo 20 měsíců v 500 litrových francouzských dubových sudech.

Toto víno od nás dostalo do vínku připomínat v dnešní době tak důležité lidské hodnoty jako je slušnost, láska, ohleduplnost či vlastenectví. Hodnot, které se vytrácí a které naše společnost potřebuje víc než kdy předtím“, říká Lukáš Rudolfský, generální ředitel Vinných sklepů Kutná Hora.

Vinné sklepy Kutná Hora jsou jako jediné vinařství v České republice držitelem prestižního mezinárodního certifikátu DEMETER. Uděluje se biodynamickým potravinám, které jsou vyprodukovány podle velmi přísných pravidel.

Tato limitovaná řada, která čítá 1989 lahví, je ke koupi na eshopu www.vinokutnahora.cz za cenu 890 Kč.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
2770
4454