Podzimní sportovní aktivity bez kompromisů

Období podzimu s sebou přináší lehkou úpravu aktivit, které provozujeme v jiných ročních etapách. V zásadě hraje prim běh, cyklistika, ale s větším důrazem na vybavení a to kvůli vrtkavému a chladnějšímu počasí.

Co chceme vždy při jakémkoliv sportu i období, je radost, zážitek i komfort. Proto při výběru potřebujeme najít funkční řešení prověřené osobnostmi, které vše používají na denní bázi a při maximálním zatížení produktu. To jsou jednoznačné argumenty, díky nimž si užijeme outdoorové aktivity, jako je podzimní bikovačka či trailový výběh.

Leckdy to zní jako fráze. Kompromisy? Nikdy!  

Které outdoorové sporty si můžete užít?

Trail running – není třeba dlouze představovat, běhání v terénu

Externí obrázek

Gravel bike – štěrkolet, kolo, kterému nevadí napadané listí, mokro a jiné přírodní nástrahy

Externí obrázek

„Kolce“ kolečkové lyže – dlouho bývaly vnímány zejména jako letní tréninková pomůcka pro úzkou skupinu vrcholových běžkařů, dnes na nich lze vídat na cyklostezkách čím dál častěji i hobby sportovce.

Externí obrázek

Trio aktivit, které dají podzimu vyniknout.

Mohou být zajímavou a vhodnou tréninkovou kombinací na zimu.

Co na sebe?

Možná si říkáte: Stačí membrány a hotovo. Pak vám při švihu přátelé řeknou, že nejvíc je Gore-Tex. Je to pravda? Nic není 100%, neexistuje nejlepší membrána, ale vždy je třeba se rozhodnout, co chceme a očekáváme. Základ je, že existují dva typy membrán: porézní a neporézní membrána. Ta porézní je nepropustná látka, která má v sobě drobné dírky, přes něž neprojde kapka vody, nicméně jsou dostatečně velké na to, aby jimi prošla pára (částečně vlhkost z vašeho těla). Tato membrána není elastická, protože je potřeba zachovat velikost děr. Neporézní membrána pracuje jinak, na molekulární úrovni, což znamená, že z vnější strany nepřijme tekutinu a z vnitřní strany vsákne vlhkost (pot) a pošle ji ven. Neporézní membrána má tu výhodu, že je schopná do určité míry propouštět i vodu v tekutém stavu. Takže již chápete, že vše má své pro a proti.

TIP od Martina Vítka

Externí obrázek


Funkční bundy:

DOTOUT DOT GPN HOOD JACKET Anthracite – více https://www.lbs-sport.cz/dotout-dot-gpn-hood-jacket-anthracite-a20m220-860,5380052.html

DOTOUT PATH JACKET Green – více na https://www.lbs-sport.cz/dotout-path-jacket-green,5380066.html

Jaké vychytávky?

Vozí je a běhají s ním šampioni

Batoh, který kromě picího vaku nabízí i možnost odložit si nějaký ten svršek, pumpičku nebo montpáky, je prostě komplexnější (v případě běhu, kolečkových lyží jde samozřejmě o jiné potřeby). Nicméně pro někoho je batoh nutné zlo, které nesedí, způsobuje zpocená záda a přináší jen nepříjemnosti. „Ale co když můžete mít něco nového a nedělat žádné kompromisy? Znáte USWE?“ říká Kristián Hynek, MTB závodník, medailista z MS. Malá švédská společnost s historií sahající do motokrosového endura se možná i díky této minulosti jasně orientuje na praktické detaily, které ocení cyklista i běžec. Řeč je o patentovaném systému uchycení do tzv. kříže.

Sedí jako ulitý

Co našince nadchne, je změna koncepce popruhů. Místo klasických dvou ramenních zkombinovaných s bederním a hrudním pásem je řešení jiné a opravdu dobré.

Externí obrázek

Vše se zapíná na hrudi do kříže pouze jednou přezkou, podobně jako pásy v závodních vozech či pásy pilotních sedadel v letadlech. Důvod je prostý: Způsob uchycení skvěle udrží pilota závodního vozu, takže stejně dobře podrží i batoh. Jistě souhlasíte, že pro mnohé z nás věci označené jako „kombi“ či „univerzální“ nepůsobí příliš důvěryhodně. Na druhou stranu je nutno říci, že výjimka potvrzuje pravidlo. V tomto případě lze konstatovat, že inovativní batoh sedne vážně každému!

Pod drobnohledem

Součástí batohu je i vodní vak od Hydrapacku obrandovaný do USWE značky. Vak má rychlouzávěr, stačí přehnout horní část, nasunout uzávěr a hotovo. Rychlé, jednoduché a praktické! Stejně snadné je i odpojování hadice od vaku: Hadici necháte v batohu, napustíte si vodu jen do pytle a poté zase připojíte.

Ochutnávka

Batoh s unikátním systémem

Externí obrázek

USWE HAJKER PRO 24 S Cool white – více https://www.lbs-sport.cz/uswe-hajker-pro-24-s-cool-white,1350060.html

Běžecká vesta

Externí obrázek

USWE PACE 2 M/L Red/black - https://www.lbs-sport.cz/uswe-pace-2-m-l-red-black,1350063.html

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
9964
6623