Pařížský malíř mongolského původu - ZHANG vystavuje svá díla v Praze!

Díla mongolsko-francouzského umělce Hongyu Zhang jsou k vystavena v galerii UNTITLED-ART- Zborovská 64, Praha 5, do konce listopadu.

Hongyu Zhang se narodil na severu Číny v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko v roce 1981. Kaligrafii a tradičnímu čínskému malířství se věnoval už jako dítě pod vedením svého strýce, který vyučoval na akademii výtvarných umění. V průběhu dospívání mu cesty po Číně a vlastní portréty pomohly rozvinout jeho uměleckou vizi: chápání tváře jako krajiny.

Hongyu Zhang

Fascinoval ho západní expresionismus, a proto krátce po zakončení studia na akademii výtvarných umění ve Vnitřním Mongolsku odjel do Evropy. V roce 2005 přijel do Paříže a v roce 2008 úspěšně absolvoval versailleskou École des Beaux-arts. Od té doby žije a pracuje v Paříži.

Hongyu Zhang

Při své práci hodně používá indický grafický inkoust, který se ve východních zemích využívá jak k psaní, tak k tradiční malbě. Hongyu Zhang ve svých dílech kombinuje techniky svých předků se západními technikami, konkrétně akrylem, olejomalbou a pastelem. Štětcem tančí po plátně a vytváří energetický prostor, který diváka nutí vydat se na vlastní cestu hledání vesmírné energie. Jeho umělecký slovník představuje symbiózu tahu štětce a černoty.

Hongyu Zhang

Za dlouhá léta uměleckého působení vytvořil několik sérií: „Paysage humain“ (“Lidská krajina“, od roku 2007), „Saluts aux Maîtres“ (“Pozdravy mistrům“, od roku 2010), „Mélodies nocturnes“ (“Noční melodie“, od roku 2013), „Voyage Intérieur“ (“Vnitřní cesta“, od roku 2017).

Hongyu Zhang se v současné době pokouší dekonstruovat své umělecké myšlení. Jeho práce tím získává nový rozměr, neboť poznává dosud neprozkoumané tvůrčí oblasti. Svou interpretaci „nového portrétu“ rozvíjí pomocí různých technik a zkoumá nové způsoby tvůrčího vyjadřování.

Hongyu Zhang

Výstava děl « The Way » neboli « Cesta » vyjadřuje celoživotní pouť tohoto talentovaného mongolsko-francouzského umělce . Díla jsou k vidění

v galerii UNTITLED-ART- Zborovská 64, Praha 5, až do konce listopadu.

Více na www.zhang-hongyu.com

https://www.instagram.com/zhang.hongyu_art/

www.untitled-art.eu

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
15953
8430