Nadělte si třeba pod stromeček tetování

Radovan Dolniak se na vás těší v @67tattooshop!

Většina příběhů o tetování pravděpodobně začíná větou: „Kreslím už od dětství... „ a je fakt, že jsem na střední škole skončil s uměleckým zaměřením, ale bylo to spíš z nutnosti, protože se dělaly jen talentové zkoušky a nebral se v úvahu průměr známek.

Externí obrázek

Mírně řečeno, nebyl jsem školní typ - místy jsem byl dost na hraně a hrozilo mi vyloučení. O umění jsem se začal zajímat až po škole, kdy mě do něj nikdo netlačil.

Po tomto bouřlivějším životním období jsem potřeboval znovu najít rovnováhu a mým útočištěm se stalo umění ve všech jeho podobách. Uplynulo několik let a po zdokonalení se v malování bylo mým hlavním cílem stát se výtvarníkem, tetování tehdy ještě nepřicházelo v úvahu, protože úroveň tetování na Slovensku nebo v Čechách mě tehdy příliš nelákala.

Externí obrázek

Teprve s příchodem Instagramu jsem poprvé uviděl práci nejlepších tatérů z celého světa. Inspirovalo mě to natolik, že jsem to začal dělat sám.

Zajímavé je, že jsem se naučil tetovat ve vlastním studiu, sám jsem si udělal dvě tetování a už jsem si otevíral vlastní tetovací salon.

Většina tatérů, které znám, začínala buď doma, nebo se vyučila u jiného tatéra a vlastní studio si otevřela až po získání zkušeností a stálé klientely. Doma jsem to dělat nemohl, takže jsem byl nucen najít si vlastní prostory a začít tetovat na klienty od začátku. Lidé mi ale věřili, protože už znali moje díla, a tak jsem se rychle stal známým a na mé práce se jezdili dívat lidé z celého Slovenska.

Externí obrázek

Bylo to krásných pět let, ale říká se, že v nejlepším se má přestat, a navíc jsem cítil, že potřebuji další výzvu a hlavně změnu. Takže jsem všechno nechal na Slovensku a prakticky ze dne na den jsem se přestěhoval do Prahy.

V současné době pracuji v @67tattooshop, v Londýnské ulici na Vinohradech kde se zabývám především realistikou a portréty.

Klientela ze Slovenska a Maďarska kterou jsem si tam vytvořil, jezdí za mnou do Prahy.

Těším se na vás

Rado

Externí obrázek

Více info na www.67tattoo.cz

 

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
11630
4600