Květiny k Valentýnu: klasické růže nebo moderní tulipány?

Když přijde řeč na Valentýn, většina z nás vybaví rudé nebo červené růže, které patří k symbolům tohoto svátku. V posledních letech se ale stávají čím dál tím více populární i tulipány nebo jiné jarní květiny. Jaké jsou aktuální trendy a čím se při výběru řídit?

Královna květin růže

Pokud si nejste jistí, vsaďte na jistotu v podobě růží . Udělají radost každé ženě, protože jsou krásné a vyjadřují lásku. Není tedy divu, že odjakživa patří k nejoblíbenějším květinám. Podle statistik se jich 14. února celosvětově prodá přes 200 milionů.

Externí obrázek

A i v ČR jdou v tento den na odbyt třikrát více. Nejtypičtější jsou rudé růže, kterými projevíte vášnivost i hluboké city. Romantičkám se ale budou líbit také kytice růžových růží, které v květomluvě znamenají obdiv, zamilovanost a vytříbený vkus.

Ani bílé růže nejsou tabu. Možná je máte spojené hlavně se svatbou, ale to jen proto, že symbolizují opravdovou a věrnou lásku. Méně často se při této příležitosti dávají žluté, modré růže nebo fialové růže, protože značí spíše přátelství. V míchaných kyticích se však někdy objevují.

Barevné tulipány, gerbery i lilie

Externí obrázek


Důležitou roli při výběru valentýnské kytice hraje i oblíbená barva nebo roční období. Má vaše partnerka ráda žlutou a oranžovou? A možná už se těší na krásné jarní dny? Pak ji více než růžemi zaujmete kyticí tulipánů, která hraje všemi barvami, působí neotřele a svěže. Pokud obdarovaná ráda experimentuje a sleduje trendy, určitě se jí bude líbit také kombinace trsových růžiček s tulipány, pestrá kytice gerber nebo vazba z něžných lilií.

Buďte letos originální

Nemáme na mysli jen výběr zajímavých květin. Netradičně můžete pojmout i jejich nákup a předání. Zkuste například rozvoz květin od firmy Fleurop.cz, kde se o všechno postarají za vás, a to velmi rychle a za příznivé ceny.

Květiny vyberete jednoduše online a kurýr je přiveze už během několika hodin, maximálně do druhého dne – a to dokonce i o víkendu. Vaše přítelkyně nebo manželka bude z takového překvapení jistě nadšená, ať už jí necháte doručit květiny domů , do práce nebo kamkoliv jinam. A pokud přidáte i ručně psaný osobní vzkaz nebo přání, zapůsobíte na ni ještě více.

Externí obrázek

Kytice, box nebo balíček s překvapením?

V klasické vazbě krásně vynikne kombinace různých květin s přízdobami a dekorační zelení, zatímco dárková krabička nejvíce sluší jednobarevným růžím. Na výběr ale máte také boxy ve tvaru srdce, květinové koše a vypichované dekorace. Záleží, jestli hledáte spíše přírodní styl nebo zdobnost a luxus. Jen pozor na příliš výrazné kýčovité motivy.

Dále je možné ke květinám přibalit i oblíbenou sladkost. Kromě bonboniéry se nabízejí také makronky nebo čokoládové pralinky, nejlépe v tematickém balení. Chybu ale neuděláte ani s kvalitním vínem, sektem či proseccem.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
12992
4608