K tetování jsem se dostal přes graffiti

Jsem kluk z Prahy a vyrůstal jsem na Jižním městě, kde nejlepší večerní zábava byla lítat po sídlišti a sprejovat. Zde začínala spousta známých jmen ve street art a já je mohl sledovat, získávat zkušenosti a inspirovat se.

Po čase jsem se snažil více umělecky vyjadřovat a zacházet do větších extrémů. Vkrádat se do vlakového depa, nebo konečných stanic metra, tramvají a sprejovat na dopravní soupravy. Sledovat jak vyjíždí souprava s mojí prací byl neskutečný pocit, až do té doby, dokud mě nechytla policie. Po zaplacení samosoudu a dopracování veřejně prospěšných prací jsem už nechtěl riskovat a přemýšlel jak se dál umělecky vyjadřovat.

Externí obrázek

Začal jsem více kreslit tužkou, více skicovat. Netrvalo to dlouho a kamarádi mě začali oslovovat a prosit o návrhy na tetování. To mi vnuklo myšlenku, když tetují ostatní, proč bych nemohl já. První pokusy jsem zkoušel na sobě, po té přicházeli kamarádi a jejich kamarádi.

Ale tetovat jen doma nestačí a svoje štěstí jsem zkusil v jednom pražském studiu, kde se mě ujal zkušený tatér, který mi předal své zkušenosti a dal mi možnost se rozvíjet, jak po technické tak i po umělecké stránce. Tímto ti chci poděkovat Sene a Andy.

Zkoušel jsem spoustu stylů a technik tetování. Ale nejvíce mě baví Whipshading, single needle. Moje práce vypadá, nebo by se dala přirovnat ke kresbě tužkou, (skyce) to je co mě baví a cítím se v tom dobře.

Externí obrázek

Po rozpadu staré party v tomto studiu jsem přemýšlel, co dál. Své štěstí jsem zkusil v 67 Tattoo Shop, kde mě teď můžete najít na adrese Londýnská 67, Praha 2. Byla to správná volba, je tu super kolektiv plný skvělých umělců a velký prostor na rozvoj svých zkušeností a uměleckého vyjádření, taková druhá rodina.

Díky 67 jsem se dostal i do zahraničí, kde jsem mohl tetovat jak už v různých studiích, tak i na Tattoo conventions, kde se mohu seznamovat s tatéry z celé Evropy a to je skvělé.

Externí obrázek

Doufám, že se v 67 Tattoo Shop potkáme, ať už na malém nebo velkém tetování, či na kávě a pokecu.

Více na @67tattooshop a @ostraka50

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10358
4477