Jak vybrat perfektní pánskou bundu?

Na jednu stranu je jistě skvělé, že si můžete na trhu vybírat z řady nádherných pánských bund. Přichází s tím však další otázka, jak se v tom vyznat a jak prostě vybrat tu jednu perfektní. Před tím, než si sednete k počítači nebo mobilu, se zkuste zamyslet nad několika aspekty a vše pak bude mnohem jednodušší.

Na jakou část roku ji kupujete? A kam ji budete nosit?

Hned první otázkou, kterou byste si před nákupem pánské bundy měli zodpovědět je, jakou bundu vlastně sháníte. Hledáte bundu na přechodné období nebo na zimu?

Pokud již víte, jak teplou bundu vlastně sháníte je vhodné se zamyslet nad tím, kam se ji chystáte nosit. Pokud půjde o bundu na volný čas, můžete si vybrat dle libosti, protože záleží jen na vašich osobních preferencích.

Jak na výběr zimní bundy?

Zároveň je však vhodné již předem přemýšlet nad tím, jak vlastně volný čas trávíte. Pokud vybíráte zimní bundu, určitě se bude lišit výběr bundy na výlety do města a krátké procházky od bundy, která by byla vhodná třeba na sněžný skútr. Jestli hledáte pánskou zimní bundu i na sjezdovku, volte raději výrazné barvy, abyste byli vidět již z dálky. Opravdu je to bezpečnější.

Jestliže hledáte univerzální model, který je vhodný do práce, ale třeba i do divadla nebo na večeři s šéfem a kolegy zkuste volit kabát nebo elegantní model bundy. Vůbec neuškodí ani když bude kapuce kabátu či bundy ozdobena syntetickým kožíškem, který bude s bundou v kontrastu. Při výběru zimní bundy byste měli zohlednit i to v jaké lokalitě bydlíte, ve městech bývá zpravidla tepleji než v podhorských vesnicích a zimní bundy se liší i mírou zateplení.

Externí obrázek

Jak vybrat bundu na přechodné období?

Při výběru bundy na přechodné období je vhodné se zamyslet nad tím, zda chcete, aby byla nepromokavá nebo spíš trendy kousek do města. Obojí najdete v široké nabídce prestižního e-shopu answear.cz, kde naleznete pánské bundy odpovídající aktuálním trendům od prestižních značek. V případě, že hledáte nepromokavý model, je vhodné sledovat ukazatel vodního sloupce, který udává, jak velkou zátěž vodou bunda vydrží.

Jak na výběr správné velikosti a střihu pánské bundy?

Co se týče střihu pánské bundy nebo kabátu, je vhodné pamatovat na to, že do města se hodí prakticky všechny, ačkoli třeba zimní bundy střihu regular jsou navrženy pro sportovní aktivity. Naopak bundy lehké bundy typu bomber či zimní parky a vlněné kabáty jsou jasnou volbou do města, kde se nepřízní počasí zpravidla nevystavujete příliš dlouho.

Výběr správné velikosti bývá tak trochu oříšek, každá značka se ve svých velikostech trochu liší a základem tak je znát své míry v několika partiích. Základem je obvod hrudníku a obvod pasu, k jejich změření je nejlepší volbou krejčovský metr. Samozřejmě se může stát, že doma žádný po ruce nemáte, pak si vystačíte i s provázkem a běžným metrem. Jakmile se změříte přičtěte ještě vůli na další vrstvy jako je mikina nebo svetr, případně pokud máte doma nějakou padnoucí bundu změřte ji.

Pro určení správné velikost zohledněte i vaše individuální odlišnosti, třeba vám bývají jiné modely příliš úzké v oblasti bicepsů nebo naopak míváte problém s tím, že jsou vám bundy krátké. Řada prémiových značek často zveřejňuje i tyto míry a je vhodné jim pak věnovat pozornost.

Jak správně odebrat pánské ry?

Abyste zjistili obvod vašeho hrudníku, měřte jej vždy v nejširším místě. U mužů toto místo bývá zpravidla hned pod pažemi. Velikost hrudníku měřte v tenkém nátělníků nebo bez trička.

Obvod pasu se naopak měří v nejužším místě vašeho těla, bývá tak nad pupíkem.

Zdroj obrázku 1: Elizaveta Elesina / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: Soloviova Liudmyla / Shutterstock.com

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
10603
4565