Jak se žije na zámku

Chtěli jste si někdy vyzkoušet jaké to je, patřit mezi aristokracii? Pak navštivte zámek Scholl Fuschl. Díky historickému interiéru a dokonalým službám tady na chvíli zapomenete, že vám v žilách nekoluje modrá krev.

Historie Schloss Fuschl sahá až do patnáctého století, kdy zde arcibiskup nechal postavit lovecký zámeček. Byl také oblíbeným domovem evropské šlechty a zahrál si i ve slavném filmu o císařovně Sissi, kterou zde dodnes připomíná malé muzeum. Od té doby prošel výraznou rekonstrukcí, ale svůj aristokratický charakter si zachoval. Pětihvězdičkový hotel Schloss Fuschl, a Luxury Collection Resort & Spa, se nachází jen patnáct kilometrů od Salzburgu, přímo u jezera Fuschlsee. Představuje tak skutečnou oázu klidu s náručí plnou komfortu a rakouské pohostinnosti. Jak už to v řetězci Luxury Collection chodí, na ničem se nešetřilo, aby výsledek byl dostatečně ohromující. Služby jsou špičkové a personál jde do detailu. Tady si opravdu budete připadat jako na zámku. Najdete zde klasické dvoulůžkové pokoje, luxusní apartmány, ale i jezerní chalety s vlastní kuchyní a krbem. Pro náročné hosty je připraveno prezidentská apartmá Mozart s rozlohou 240 metrů čtverečních, krbem, vlastní terasou a klavírním křídlem.

Schloss Fuschl je synonymem pro dokonalý servis a romantiku

Schloss Fuschl je synonymem pro dokonalý servis a romantiku

Samotné jezero, které vyniká smaragdově zelenou barvou, je čtyři kilometry dlouhé a patří k nejčistším v Rakousku. Salcburští biskupové ho nazývali jezerem dvorní kuchyně a zámku Fuschl využívali k odpočinku a rybolovu. Dodnes je zde rybárna, kde vám naservírují čerstvé sladkovodní ryby. Hosté mají k dispozici další dvě restaurace, z nichž tu hlavní, zámeckou, zdobí tři kuchařské čepice Gaulte Millau (obdoba michelinské hvězdy). V ní kraluje Johannes Fuchs, jehož francouzsko-rakouské gastronomické kreace doprovází nádherná kulisa jezera. Servírují zde skvělý vídeňský řízek i tafelspitz, nicméně alespoň jednou byste měli ochutnat čerstvého pstruha vyloveného přímo z jezera. Johannes klade důraz na moderně zpracované složky, předkládané ve vizuálně strhující formě. Luxusní prostředí si žádá i náležitý dress code, který je formální. Pokud zvolíte degustační menu s vinným párováním, určitě se bude po večeři hodit digestiv na slehnutí. Ideálně do baru, kde si ho můžete vychutnat u praskajícího krbu. Kromě širokého výběru koktejlů tento bar nabízí i jednoduché menu. Za pozornost stojí také vinotéka ukrývající přes tisíc lahví výjimečných ročníků i značek. Patříte-li mezi milovníky vín, neměli byste minout degustaci s head someliérem Florianem.

Externí obrázek

Na své si přijdou i golfisté

V létě je hostům k dispozici Beach restaurant s přímým vstupem do jezera. Po jezeře si můžete projet lodí, nebo si zkusit paddle board. A pak si skočit do průzračně čisté vody, jejíž teplota v létě dosahuje příjemných 24 stupňů. Milovníci pěší turistiky si také přijdou na své. Okruh kolem jezera je dvanáct kilometrů dlouhý a vzhledem k rovinatému terénu ho zvládne každý. Pokud by se vám nechtělo pěšky, hotel vám zapůjčí elektrokola. A v případě zájmu připraví piknikový koš. Přímo u hotelu se nachází i jedno z nejstarších golfových hřišť v Rakousku – Schloss Fuschl Golf, takže hned po snídani můžete vyrazit odpalovat. Pokud preferujete hřiště osmnáctijamková, stačí popojet o kousek dál na golfové hřiště Am Mondsee. To se rozkládá na ploše 70 hektarů, je rovinaté, a jak už název napovídá, najdete ho u jezera Mondsee. Hřiště se pyšní titulem Leading Golf Course, čemuž odpovídá i špičková kvalita a služby. V areálu se nachází i vyhlášená restaurace, kde se domluvíte česky (respektive slovensky) a také molo vedoucí přímo do jezera. V případě špatného počasí můžete potrápit své tělo v hotelovém fitness centru, které je otevřeno 24 hodin denně. Případně vyrazit za kulturou a nákupy do rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, Salzburgu.

Externí obrázek

Najdete zde i atraktivní zoologickou zahradu v nádherné přírodní scenerii u hory Hellbrunn. Po všech aktivitách byste měli zrelaxovat tělo v hotelovém wellness areálu, kde najdete bazén, sauny i venkovní vířivku s výhledy na jezero. To vše vám bude k dispozici až do 22 hodin. V případě, že preferujete soukromí je vám k dispozici private spa. Wellness nabízí programy zaměřené na anti-ageing, blahodárně působící masáže i detoxikační zábaly. Nezapomenutelným zážitkem je masáž bambusovými tyčemi, která odstraní ztuhlé svaly i únavu. Hotel nabízí i lekce jógy, fitness a služby kadeřníka. Nechybí ani butik a kosmetické centrum nabízející produkty Anne Semonin, Carol Joy a Ligne St. Barth. Další specialitou hotelu je projížďka ve vozidle Rolls Royce Silver Cloud z roku 1961. Pro jedince preferující kabriolet je k dispozici Mercedes a BMW. Nechybí ani heliport, který nabízí prostor pro tři vrtulníky. Do této hotelové extra třídy můžete vyrazit ve dvou za romantikou, ale klidně s celou rodinou i se psem. Pro čtyřnohé mazlíky hotel dokonce nabízí speciální balíček Dog time. Hotel je vyhlášen pro nezapomenutelné svatby a firemní eventy. Prostě místo, které za zajížďku rozhodně stojí, jak říkají v michelinském průvodci.

Historie hotelu je obzvlášť pestrá, stejně jako portfolio nabízených služeb

Historie hotelu je obzvlášť pestrá, stejně jako portfolio nabízených služeb

Externí obrázek
Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
11700
5341