Jak by měl vypadat perfektní dámský batoh do města?

Dámské batohy mají obrovskou popularitu mezi dnešními ženami. Proč? Jsou praktické, nezatěžují záda tak jako kabelky a dokáží být i originálním a krásným doplňkem vašeho outfitu. Do města se skvěle hodí a patří k tzv. urban městské módě. Ženy také používají s oblibou nové moderní ledvinky, které jsou kombinací batohu a kabelky, a v současnosti jsou zvlášť mezi mladými velmi trendy. Pojďte se podívat, podle čeho vybírat vhodný dámský batoh do města, jak ho sladit s outfitem a na co si dát při výběru pozor.

Jaká jsou základní kritéria pro výběr dámského batohu do města?

Předně rozmyslete, co budete v batohu nosit, jak dlouho ho budete mít na zádech a s čím ho plánujete kombinovat. Pokud nosíte v batohu velkou zátěž na delší vzdálenosti, měl by být vyroben z kvalitního materiálu, popruhy by měly být silnější a je dobré, pokud má zabudovanou i jinou podpěru než pruhy (např. kolem pasu). Častěji ale ženy používají batohy na pochůzky po městě a menší nákupy, někdy dokonce nahrazují větší kabelku. Pokud v batohu budete přenášet věci různého druhu, doporučujeme vybrat takový, který má víc oddělených přihrádek. Vyplatí se mít speciální kapsičku na důležité věci jako je peněženka, doklady, mobil a klíče, ideálně na zip. Existují i malé batohy, které svým designem připomínají kabelky, bývají vyrobené z kůže nebo syntetické kůže, jsou s menšími popruhy. Vybírají si je ženy, které chtějí mít obě ruce volné, ale chtějí zůstat šik. Dámské batohy zdobí originální kování nebo spony. Sportovní ženy zase mohou volit praktičtější typ batohu, který se bude hodit k jejich outdoorovému vybavení. Pokud si nevyberete ani z jednoho modelu a batoh vám zkrátka nesedí, nezoufejte. Zkuste se podívat na ledvinky, které slouží jako kabelka nebo menší batoh. Zapínají se většinou šikmo přes tělo, ale můžete je nosit i v pase nebo přes rameno.

Externí obrázek

Jak sladit dámský batoh s outfitem?

Dámský batoh je doplněk, který by měl ladit jak s oblečením, tak s botami a dalšími doplňky. Nosíte.li sportovní modely i ve městě, pak můžete vybrat i sportovně designovaný batoh. Potrpíte-li si na styl, doporučujeme kožené, matné nebo lesklé batohy s ozdobnými popruhy. Kožené boty pak vypadají s takovým kouskem jedinečně. Batoh, boty, případně čepice, šála a rukavice by měly být stylovány v jednom stylu. V teplém počasí můžete k batohu sladit i šperky nebo vlasové ozdoby, protože tak vynikne váš smysl pro detail. Batoh by měl outfit doplňovat a vždy platí, čím výraznější doplněk, tím méně výrazné barevné oblečení a naopak. K elegantním kouskům se skvěle hodí boty na vysokém podpatku, sukně, šaty, dámské kabáty.

Jaké jsou trendy v dámských batozích?

Budete-li si vybírat dámský batoh, určitě vás nemine současný oblíbený trend – batohy s otevřeným vrchem, které můžete do výšky nastavit podle své potřeby. Většinou jde o vak s otevřeným koncem, který uzavřete a stáhnete do požadované velikosti. Nemají tedy pevný tvar a právě to je činí originálními a stylovými. Dalším trendem, jak už jsme zmínili, jsou ledvinky, které už dávno neřadíme k retru, ale vídáme je v městě stále častěji. Mrkněte na známé značky, jako jsou Guess, Calvin Klein, Pepe Jeans nebo Desigual. Určitě si z jejich nabídky vyberete. Sportovnější typ batohu můžete najít v nabídce značek Adidas, Converse nebo Nike.

Zdroj obrázku 1: Rohappy / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
13982
2774