Honza „Tráva“ Trávníček ZVE NA ONLINE BESEDY!

Doba si žádá oběti :-) Když se nemůžeme potkat face to face, tak mám pro vás "aspoň" online přednášky, kde se budu snažit být moudře upovídaný, zábavný.

Vždy však platí:

ŽIVOT NENÍ JEN O SAMOTNÝCH VRCHOLECH, ALE I O NÁDHERNÉ CESTĚ K NIM ...

Externí obrázek

Příběh – Tráva vypráví …

O ŽIVOTĚ

Měl jsem v životě neuvěřitelné štěstí, že se mi podařilo stanout na vrcholu pěti osmitisícovek v pěti pokusech. Cesta na jejich vršky však nebyla vždy jednoduchá. Od mladého atleta, punkera až po úspěšného poloprofesionálního horolezce a cestovatele uběhla dlouhá doba a velice klikatá pěšinka. Během života mne ovlivnilo hned několik zásadních lidí a situací.

Co se týká osob, mezi ty nejdůležitější z horského prostředí patří určitě Mára Holeček, Zdeněk Hrubý, Radek Jaroš a Zdeněk Hák – Háček. Mnoho dalších však stálo i mimo tento relativně úzký okruh himalájských osobností.

Hodně mne ovlivnilo kamarádství s řadou muzikantů a následně i dlouholeté působení na pozici managera skupiny Znouzectnost.

O KAMARÁDECH A HORÁCH

Cesta za „úspěchem“ je však často docela trnitá. Mnoho mých kamarádů se ze svých výstupů již nevrátilo a často jsem si kladl otázku, zda mi ty milované hory za to stojí. Vždy jsem si však odpověděl ANO. Příroda je prostě nejvíc a my jsme tam tak malinkatí.

Bylo pár momentů, kdy člověk dost váhal, ale naštěstí jsou vzpomínky většinou milosrdné. Takže rychle zapomenete na chvíle totálního vyčerpání při výstupu na velice nebezpečnou Annapurnu či na obtížné lezení na K2 a další kopce. Pamatujete si jen ty krásné výhledy, a to neuvěřitelné ticho a energii.

Další z životního štěstí je fakt, že se mohu živit tím, co mne nejvíce baví a naplňuje. Ať jsou to přednášky pro veřejnost, firmy či hlavně odborné pro žáky. To mi vážně dává smysl ukázat mladým opravdový život. Také jsem vděčný za možnost často pobývat v mém milovaném Nepálu a provázet výlety našich kamarádů po nejkrásnějších trecích na světě, případně jim i pomáhat při výstupech na vyšší – šestitisícové – vrcholy.

Externí obrázek

O NEMOCECH, KTERÉ SE STÁVAJÍ VÝZVOU

Ať již z fyzického pohledu, tak i duševního. Problémy s kloubní lupenkou a následně i s rakovinou močového měchýře mi mnoho napověděly. Naučily mne mimo jiné, že pokora není důležitá pouze na nejvyšších kopcích, ale i v běžném životě.

Uvědomil jsem si již dávno, že zdraví není automatická věc a je třeba se o něj trochu starat. Rakovina je tvrdý soupeř.

O SOUČASNOSTI A BUDOUCNOSTI

Je skvělé, že svůj kočovný život mezi himalájským prostředím hlavně v Nepálu a naší českou kotlinou, kde se ještě starám o lezeckou firmu a organizuji mnoho sportovních akcí, mohu sdílet se svou životní partnerkou a spolu lezkyní Miri, která po K2 nahradila Radka Jaroše (myšleno v lezení).

Baví mne prozkoumávat, jaký svět se nachází za otevřenými vrátky, které občas sám život připraví. Ne vždy je tam člověk spokojen, ale kdo nic nevyzkouší, nic nezíská.

O HOSPŮDCE V KATHMANDU

Další výzvou pro nadcházející obdobíživota je otevření české hospůdky v Kathmandu a realizace velké české expedice na Makalu na jaře 2021.

https://www.honzatravnicek.cz/profil/

Hodně tedy uvidíte a uslyšíte o putování v Nepálu, Tibetu, Pakistánu či Jižní Americe.

Po každém vysílání následuje chat, takže se mne můžete ptát na cokoliv a já na téměř cokoliv odpovím:-)

Jak si koupit lístek (30,- - 350,-)?, kterým podpoříte Expediční klubovnu a mne taktéž - SMS ticket

Vstupní kód na přednášku vám přijde odpoledne před akcí.

Termíny zde:

- Gasherbrum1 2009 (Pakistán) - 11.5.

- Cho Oyu 2016 (Tibet) – 18.5.

- Manáslu 2015 (Nepál) – 20.5.

- K2 2014 (Pakistán) – 25.5.

- Jižní Amerika 2013 (Peru a Ekvádor) – 27.5.

- Manáslu 2011 (Nepál) – 1.6.

Externí obrázek
Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
7767
2071