Festival DejVícePraze pomáhá a podporuje

Festival divadla a hudby DejVícePraze je v plném proudu. Od 19. června jej navštívilo téměř 5 000 malých i velkých spokojených diváků, kteří měli možnost zažít trochu jinak zahradu Hotelu International.

A jedeme dál! Festival pokračuje až do 5. září, tak na co se můžete těšit? Děti hodně baví Spejbl, Hurvínek a Mánička, jejichž divadlo má na festivalu svou letní scénu, další divadelní představení odehrají Divadlo Viola, a Divadlo Semafor. A koncerty, které nás ještě čekají: Marie Rottrová s Big Bandem, Alice & Dan Bárta, Lenka Nová s Petrem Maláskem, ale například i společný koncert dvou legend Jiří Pavlica s Hradišťanem & Hana a Petra Ulrychovi s Javory Beatem.

Externí obrázek

Pro festival DejVícePraze je důležitý také charitativní rozměr v podobě podpory Týmu dětské podpůrné péče FN Motol, který zahájil svou činnost v roce 2017 a dosud převzal do péče bezmála 400 dětských pacientů a jejich rodin z celé České republiky. Jedná se děti s diagnózou život ohrožujícího nebo život limitujícího onemocnění

Ne nadarmo se říká, že „když vážně onemocnění dítě, onemocní celá rodina“. Hlavní činností Týmu dětské podpůrné péče je nabídka podpory rodičům, sourozencům a dalším blízkým dětského pacienta a samozřejmě nemocnému dítěti. Péče je zaměřená na kvalitu života, aby se malému pacientovi žilo co nejlépe nezávisle na závažnosti nemoci, kterou trpí. Tým zahrnuje odborníky celé řady profesí (lékaři, sestry, sociální pracovníci, psychologové, kaplan, fyzioterapeut, ergoterapeut), jejichž společným cílem je pomoci dítěti a jeho rodině zvládnout těžkou životní situaci a umožnit pacientovi co nejlepší kvalitu života.

Externí obrázek

Festival Dej Více Praze podporuje činnost Týmu dětského podpůrného týmu FN Motol nejen výtěžkem ze vstupenek, ale také šířením povědomí o dětské podpůrné a paliativní péči, ze které může mnoho vážně nemocných dětských pacientů dlouhodobě profitovat. Finanční výtěžek z festivalu bude podle výše využit na následující aktivity a potřeby týmu: zážitkový projekt „Virtuální realita na dětském oddělení“ pro děti dlouhodobě hospitalizované ve FN Motol, podporu vzdělávacích akcí pro členy týmu, nákup vybavení na konzultovnu týmu včetně hraček a knížek pro dětské pacienty a jejich sourozence.

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

Vstupenky na festival můžete zakoupit ZDE!

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
8027
6275