Evidentně letní káva

Ani v horkých dnech si nemusíte odepřít šálek své milované kávy. V létě si ho naopak můžete užít v ledovém provedení. Životabudič v podobě chlazeného nápoje si připravte několika způsoby pohodlně v domácím plnoautomatickém kávovaru KRUPS Evidence. Fantazii se meze nekladou…

Oblíbený šálek dokonalého espressa a led. Bez těchto ingrediencí se neobejdete. A tomu už jen přidáte cokoli máte v kombinaci s kávou rádi. Zde je pár tipů, jak si osvěžující drink připravit v pohodě doma.

Espresso tonic

Externí obrázek


Budete potřebovat:

Hrst ledu

1 dcl toniku

Dvojité espresso z kávovaru Evidence

Dozdobte plátkem citronu, pomeranče nebo kůrou z citrusů, zkrátka podle fantazie

Postup:

Do sklenice nasypte led a zalijte ho tonikem. Takto připravený nápoj vložte pod nastavitelnou kávovou výpusť v kávovaru Evidence a jedním stisknutím spusťte přípravu vašeho oblíbeného dvojitého espressa. Výsledný nápoj s oddělenýma vrstvami si už jen v klidu vychutnejte na stinné terase.

Externí obrázek

Tip: Sklenici před přípravou nápoje zchlaďte několika kostkami ledu.

Espresso Martini

Externí obrázek


Budete potřebovat:

1 cl vodky

1 cl kávového likéru (Kahlúa nebo Patron XO cafe)

Dvojité espresso z kávovaru Evidence

Cukrový sirup (podle chuti)

Na dozdobení použijte zrnka kávy nebo podle fantazie

  Postup:

  Připravte si dvojité espresso v plnoautomatickém kávovaru Evidence a spolu se zbývajícími ingrediencemi dejte do shakeru. Pořádně protřepte (můžete podle svého zvolit variantu s ledem i bez). Takto připravený nápoj sceďte na ledové kostky do sklenice typu Coctail Glass – neboli klasické sklenky na Martini. Díky dvojitému espressu se vytvoří hustá pěna, která skvěle udrží například zrnka kávy

  Irská ledová káva

  Externí obrázek


  Budete potřebovat:

  40 ml irské whisky

  1 lžičku sirupu (cukru / medu/ datlového/ javorového)

  150 ml kávy, například americano

  50 ml 30% smetany

  Led

   Postup:

   V plnoautomatickém kávovaru Evidence si připravte americano. Kávu zchlaďte vymícháním s několika kostkami ledu. Oslaďte sirupem (případně oslaďte ještě teplou kávu klasicky cukrem nebo medem, aby se lépe rozpustil). Smíchejte s irskou whiskey a nalijte do nachlazené sklenice. Navrch přidejte hustou, ale tekutou smetanu. Tu můžete připravit buď v shakeru nebo bude stačit sklenička od marmelády s víčkem. A pak už jen servírujte do oblíbené sklenice!

   Externí obrázek

   Plnoautomatické kávovary KRUPS Evidence Plus EA894 jsou skvělým pomocníkem při přípravě až 19 lahodných horkých nápojů. Připravíte si klasické espresso, ristretto, doppio, americano, cappuccino, latte macchiato, espresso macchiato, flat white, ale také správně nahřátou vodu na tři druhy čajů nebo samotnou mléčnou pěnu. Kávu si můžete uzpůsobit svojí chuti funkcí extra shot nebo dark. Navíc vše zvládnete jediným dotykem, včetně přípravy dvou nápojů současně, ať už s mlékem nebo bez něj. Určitě ocení nadstandardně vysokou kávovou výpusť (15,8 cm), díky které naplníte i svou oblíbenou vysokou sklenici či hrnek. Kávovar snadno ovládnete, neboť značka KRUPS jako jediná na trhu vybavila přístroj unikátním intuitivním dotykovým panelem OLED s příčkou 21 cm, který je opravdu vstřícný pro každého uživatele. Pohodlí při přípravě mléčných nápojů skutečně oceníte – systém pro jejich přípravu je totiž naprosto jednoduchý hlavně na údržbu. Elegantní design přístroje vkusně doladí každý kuchyňský interiér.

   Externí obrázek

   Doporučená cena kávovaru Krups Evidence Plus Titan EA894 je 26 990 korun.

   Komentáře

   Holkometr

   Jak to vidí ostatní?
   6284
   2551