Esquire uvádí ŠKODA KAMIQ

Každá generace, která překročí hranici středního věku, lamentuje na ty mladé, že jsou málo samostatní. V čem ale spočívá samostatnost?

Samostatnost jde ruku v ruce se svobodomyslností. Člověk toužící po svobodě ji chce mít ve všech ohledech včetně rozhodování. Nepotřebuje, aby ho někdo vodil za ruku, protože to už je omezení svobody. Chce si svůj život řídit sám, protže si myslí, že ví, jak na to. A když se mu něco nepovede, uloží to do sbírky životních poučení a vyrazí znovu na cestu. A kdyby měl ten pohyb být vedený na čtyřech kolech? Pak je tu KAMIQ, nový model ŠKODA AUTO.

Externí obrázek

Samostatnost ŠKODA KAMIQ je daná spojením klasických předností SUV, tedy zvýšenou světlou výškou a pozicí sedadel, s agilitou kompaktního vozu. Nový model zaujme na první pohled svým designem a nabídkou moderních asistenčních a infotainment systémů včetně prvků Simply Clever. Dynamické přední a zadní světlomety ještě lépe osvětlují směr, kterým se řidič ubírá. Díky zabudované kartě eSIM je posádka vozu vždy připojena k internetu, přičemž datové připojení je hrazeno dodavatelem, nikoli zákazníkem. K dispozici je také rozsáhlá nabídka služeb ŠKODA Connect včetně nových aplikací infotainmentu. Součástí standardní výbavy každého vozu KAMIQ je asistent udržování jízdního pruhu (Lane Assist), systém sledování prostoru před vozem (Front Assist) s funkcí nouzové brzdy a s detekcí chodců, automatická potkávací světla (Easy Light Assist) či devět airbagů se systémem proaktivní ochrany cestujících (Crew Protect Assist). Na přání dostupný asistent změny jízdního pruhu (Side Assist) rozpozná pomocí dvou radarů na zádi, když se zezadu blíží vozidla, která mají v úmyslu předjíždět nebo se již nacházejí v mrtvém úhlu. Na přání dostupná zadní parkovací kamera a parkovací asistent (Park Assist) vozidlo automaticky zaparkuje do podélných nebo příčných parkovacích míst a také z nich dokáže bezpečně vyparkovat.

Do ŠKODA KAMIQ se montují motory 1.0 TSI/70 kW, výkonnější verze 1.0 TSI/85 kW nebo turbodiesel 1.6 TDI/85 kW. Pro svobodomyslného a samostatného muže je městský crossover KAMIQ ideální.

Externí obrázek
Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
5558
1344