Esquire a Moje království uvádí Tomáše Studeníka

Radikální inovátor

Označuje se za městského hackera a hned to vysvětluje: „Hackování není zločin, ale hledání zlepšováků, rozlouskávání problémů neortodoxním způsobem. Ve městech žije většina lidstva a vzniká v nich také většina problémů: zácpy, odpady, smog, stres, konflikty. Mým cílem je problémy, kde tradiční metody selhávají, řešit kombinací mladých mozků a technologií. A ty se setkávají na celosvětových hackathonech, inovačních maratonech, které s neutuchajícím nadšením pořádám. Jedině technologie v rukách nastupující generace dokážou lidstvo vytáhnout z bahna, do kterého se nám podařilo zabřednout.“

Co osobně považujete za své království?

Moje osobní království je vlastně rituál. Jde o dopolední četbu novin ve vaně. V ideální podobě vypadá moje království tak, že je mi v sobotu nebo v neděli kolem deváté hodiny ráno doručen do koupelny ještě voňavý výtisk Financial Times i s víkendovou přílohou, která obsahuje oddíl věnovaný umění, zahradničení, cestování, nemovitostem a kde je několik dlouhých rozhovorů s pozoruhodnými lidmi. Já pak dvě hodiny růžové listy pročítám, dolévám horkou vodu a popíjím čaj s mlékem.

Kdy jste ho v sobě objevil?

Během středoškolských studií ve Velké Británii, kdy jsme tak se spolužáky trávili nedělní dopoledne. Po snídani jsme si vzali tlusté výtisky anglických novin s sebou do vany a četli si. Těch van jsme měli na umývárnách v internátě vedle sebe asi pět. Byl to dost bizarní čtenářský koupelnový klub. Tenkrát jsem četl Independent on Sunday nebo Guardian, dnes bych sáhl po Financial Times.

Musíte si ho nějak hájit proti vetřelcům?

Tak samozřejmě moje království je pod neustálým útokem dětí a rodinného víkendového programu. Časy, kdy jsme lehávali ve vanách s kámošema, jsou nenávratně pryč. Ačkoli jsem nedávno slyšel o hudební produkci na střeše Lucerny, která se vydala podobným, kolektivně-vanovým směrem.

Koho do něj rád pozvete?

Moje žena, která se ke mně do vany občas vetře, je vetřelcem velice vítaným.  A to i přes to, že se neshodneme na ideální teplotě vody.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
5479
2177