DEVÁTÝ PŘÍPAD LARSE KEPLERA VYCHÁZÍ V AUDIOPODOBĚ

Lars Kepler, společný pseudonym manželů Alexandry Coelho Androhilové a Alexandera Androhila, patří v současnosti ke špičkám oblíbeného žánru severské krimi. Detektiv Joona Linna se v jejich novince Pavouk vrací již podeváté a audioknihu opět načetl známý herec a dabér Pavel Rímský.

Policistka Saga Bauerová již téměř pustila z hlavy děsivou pohlednici, na jejímž rubu ji kdosi podepsaný anagramem informoval o existenci sovětské pistole Makarov s devíti bílými kulkami, z nichž jedna údajně čeká na jejího kolegu Joonu Linnu. O tři roky později je však na starém hřbitově v Kapellskäru nalezen pytel s lidskými ostatky rozpuštěnými v kyselině. Hřbitov se zmíněnou pohlednicí pojí nejen jeho vyobrazení na přední straně, ale především sněhobílá nábojnice, která se našla na místě činu. Joona i Saga tak společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu všech, které si bestiální vrah vyhlédl za své oběti.

OneHotBook

Série s detektivem Joonou Linnou byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků a celosvětově se prodalo již přes 15 milionů výtisků, jen v Česku samotném pak více než 600 tisíc. Společně s tištěnou verzí, kterou vydává nakladavatelství Host, pak vychází také audiokniha. Tu načetl pro vydavatelství OneHotBook – stejně jako předchozí díly – známý herec a dabér Pavel Rímský. Práci na zatím posledním díle Pavouk si podle svých slov užíval. „Mám k Joonovi důvěrný vztah, protože jsem načetl celou Keplerovu sérii, a posluchači to jistě poznají. Při čtení se snažím střídat napjaté chvilky s těmi uvolněnějšími a čerpám i ze svých vlastních zážitků. I když zkušenost s tím, že by mě někdo vraždil, díky bohu nemám,“ říká s úsměvem.

Audiokniha Pavouk v celkové délce 20 hodin 39 minut vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí (za 529 Kč) a na nosiči CD mp3 (za 569 Kč). Ukázku k poslechu najdete ZDE.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
17028
7924