České týmy v Evropě –⁠ na koho narazí Plzeň, Slavia a Sparta?

Fotbal je zpět. Sotva utichly poslední dojmy z ukončeného ročníku Fortuna: ligy a týmy už opět odcestovaly na soustředění a přípravy. Logicky nespí ani přestupové tahanice. Každý tým chce posílit co nejvíc a co nejrychleji. Je to logické, nejlepší českou trojici z uplynulé sezony čekají úvodní kola evropských pohárů už v druhé polovině července. A pokud si chtějí zahrát základní skupinu pohárů, nečeká je vůbec snadná cesta.

Cestu za úspěchem v Evropě začne Viktoria Plzeň, kterou jako mistra uplynulého ročníku čeká druhé předkolo Ligy mistrů. V tom Plzeň vyrazí na sever nebo na východ, soupeř totiž vzejde z prvního předkola, ve kterém se utká mistr finské ligy HJK Helsinki a mistr Lotyšska RFS Riga. Oba týmy se staly mistry už na podzim a jejich tuzemská liga je nyní ve své polovině. To by mohla být jejich teoretická výhoda, protože budou rozehraní. Český mistr zahájil přípravu na domácí půdě a má zatím naplánované čtyři přáteláky. Velkým plusem je, že se Viktorii nerozpadl kádr. Ten až na odchod Jeana-Davida Beauguela zůstává pohromadě. Nejlepšího střelce uplynulého ročníku by měl nahradit útočník Jan Kliment, který do Plzně přichází po nepovedeném angažmá v Polsku. Západočeši posílili ještě o legendu z éry Pavla Vrby, Václava Pilaře nebo slávistického obránce Mohameda Tijaniho, o kterého sešívaní neměli zájem. Zůstat má pohromadě silná záložní řada i brankář Staněk, který byl loni nejlepším gólmanem ročníku. Cesta do pohárové Evropy je pro Plzeň ještě velmi dlouhá a náročná, na její úspěch už si teď můžete vsadit s bonusem pro všechny fotbalové fanoušky.

Externí obrázek

Slavia loni skončila druhá a přerušila sérii titulů v naší lize. Pod trenérem Trpišovským byla vůbec poprvé bez trofeje. Změny v kádru se daly čekat. Do Benfiky odešel rychlonohý bek Alexander Bah, po dlouhých letech se rozloučil i kapitán Ondřej Kúdela a spekuluje se nad přestupem Petera Olayinky. Sešívaní posílili o Václava Jurečku, který loni zazářil ve Slovácku, přišel David Douděra z Boleslavi a brazilské duo Eduardo Santos a Ewerton. Slavia začala přípravu kondičním soustředěním v rakouském Aigenu. Zde se bude připravovat na Fortuna: ligu a také na pouť Evropou, kterou odstartuje ve druhém předkole Konferenční ligy a už nyní je jasné, že bude velký favorit. Narazit může buď na severoirské Larne nebo na gibraltarský St Joseph’s. Oba týmy disponují velmi malým rozpočtem a stadionem o velikosti vršovického Ďolíčku. Pokud se chystáte přidat na tiket velkého favorita, Slavia tuto roli velmi dobře splní.

Pražská Sparta začne stejně jako její rival ve druhém předkole Konferenční ligy. Čeká ji norský klub Viking FK, který se momentálně nachází na třetí příčce norské Eliteserien. Pražané jsou ve dvojzápase dle bookmakerů favoritem, ale nečeká je nic lehkého. Půjde o premiéru rudých pod taktovkou nového kouče Briana Priskeho v Evropě. Sparta také nelenila a do kádru přivedla Jana Mejdra, Jaroslava Zeleného a téměř jistý je i transfer Lukáše Sadílka ze Slovácka.

Druhé předkolo Ligy mistrů je na programu 19.-20. července a odvety o týden později. Pražské týmy si zahrají druhé předkolo 21. a 28. července. Odvety hrají oba celky doma. Jejich motivace k postupu by měla být obrovská, je to jejich jediná šance na podzim v pohárech. Finále Konferenční ligy se navíc příští rok odehraje v Praze.

Externí obrázek

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
16770
2697