Benzina vyslala na Spartan Race 40 odvážlivců

Pět kilometrů běhu a k tomu ručkování, balancování a házení oštěpem a překonání dalších patnácti překážek museli zvládnout závodníci Benzina týmu na populárním závodu Spartan Race.

Letošní kampaň „Rozjeďte to naplno“ doprovází slogan „Máš na to!“, a proto už kvalifikace do Benzina týmu byla pojata jako výzva. Pět týdnů fanoušci Benziny na sociálních sítích překonávali sami sebe při angličácích, výpadech, sklapovačkách, klicích či mountain climberech. Ti nejlepší za daný cvik pak získali startovné zdarma.

Na start se v barvách Benziny postavil i David Christov z Unipetrolu RPA, který vyhrál výzvu v angličácích na intranetu. „Nikdy předtím jsem podobný běh neabsolvoval. Chodím do posilovny a? běhám, proto mne zajímalo, jak zvládnu kombinaci,“ vysvětluje David Christov. „Až během závodu mi došlo, kam jsem se to vůbec přihlásil,“ dodává se smíchem. Pravidla holešovického závodu byla neúprosná. Každého, kdo nezvládl některou z překážek, čekal trest v podobě 30 ?angličáků. „Nakonec jsem jich dělal dohromady 120. Co bylo nejtěžší? Asi běh do kopce s pytlem na zádech. Ale byla skvělá atmosféra, která mi hodně pomáhala při běhu i překážkách,“ přiznává David Christov.

On i jeho kolegové z týmu reprezentovali barvy Benziny na výbornou. Nejlepší běžec týmu Martin Turek z Kolína si dokonce troufl na ranní závod v elitní skupině, která měla trasu prodlouženou ještě o 2?kilometry, a zaběhl ho za skvělých 37?minut. Další spartanští bojovníci včetně Davida Christova a 4 bojovnice měli skóre na standardní trase od 36 ?minut po 1? hodinu 20 minut.

Energii mohli závodníci načerpat ve stánku Stop Cafe v  areálu Spartan Race, jenž celý den nabízel návštěvníkům oblíbené křupavé hot dogy a čerstvou kávu, kterou lidé mohou znát z čerpacích stanic Benzina. „Jsme skutečně hrdí na to, jak se celá akce skvěle vydařila. Celý Benzina tým zaslouží obrovský respekt a díky za perfektní reprezentaci a mimořádné sportovní výkony,“ říká Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu značky Benzina, podle které zřejmě nezůstane u jediného ročníku.

„Spartan Race skvěle zapadá do naší dlouhodobé kampaně „Rozjeďte to naplno“. Chtěli bychom ho v příštím roce určitě znovu podpořit a rozšířit partnerství i o další závody v České republice,“ dodává Agnieszka Bobrukiewicz.