Autor výstavy nahých žen: Návštěvnice se nám samy svlékají

Jmenuje se Mário Petreje a v Praze v srpnu pořádá výstavu Voayer, kde si můžete prohlížet skutečné nahé ženy jako exponáty. Jak na to přišel? Masturbují mu tam lidé?!

Chápeme, výstava nahých žen, kde můžeme vidět skutečné nahé ženy. Velmi detailně. Což je fajn, když jsme všichni v redakci panicové a nikdy jsme žádnou nahou ženu neviděli. Má to ale nějakou myšlenku? Nějaký umělecký přesah?


Už otázka potvrzuje, že nahota je dnes běžnější v online světě než v realitě, což je celkem zvrhlé zjištění. Nahota je pro nás úplně přirozený stav a vidět nahé lidi nám většinou způsobuje velmi příjemné pocity. A co je důležitější, tak jako při sexu, tak i při vnímání cizí nahotu jsme plně přítomní. A přítomnost je jediná realita, kterou bychom měli nazývat životem. Výstava VOAYER tedy poskytne všem návštěvníkům možnost zažít na nějaký čas vzrušení z vlastní přítomnosti ve společnosti oddaných a nahých žen.Z čeho ten nápad vznikl? Řekl sis jednou prostě "něco tu chybí, co třeba výstava, kde exponáty budou nahé ženy"?


Nápad sice přišel tak nějak, ale ne z důvodu, že tu něco chybí. Společnost a pravidla, v jakých dnes žijeme, jsou pokroucená, přirozenost a potřeby člověka se často potlačují nebo dokonce démonizují a zatracují. A přitom sex, nahota či kontakt s jiným člověkem je nám tak blízký. A každý je toho součástí, ať už navenek vystupuje jakkoli distingovaně nebo společensky přijatelně. A to se mi zdá zvrhlé. Možná proto vznikl projekt VOAYER, aby lidem umožnil vidět jací ve skutečnosti jsme a chceme být - nazí. Ale to jsou jen moje kecy, nemyslím, že by moje výstava musela mít nějaký druhý rozměr. Jednoduše je to výstava skutečných nahých žen a to je dostatečný důvod přijít si jí vychutnat :)Kde se shánějí holky, které jsou ochotné se několik hodin nechybně vystavovat a některé na sebe dokonce sahat?


Ženy se z velké části ozývají samy. No a samozřejmě některé oslovujeme i my. Nebudou všechny v nehybné póze, některé se budou moci (velmi omezeně) hýbat. A to je na té výstavě to nejkrásnější. Že jsou exponáty živé a návštěvníci s nimi mohou navázat oční kontakt, ve kterém se vždy, i když v krátkém okamžiku, dokáže říct hodně. Jsou to jak pro modelky, tak pro návštěvníky velmi vzácné a unikátní zážitky.

Kolik holek vlastně bude možné na výstavě vidět?


V každém vstupu mohou návštěvníci vidět třináct nahých žen v BDSM pozicích. A v každém vstupním dni (17. - 19.8.2017) budou nové dámy. Takže pokus si vaši čtenáři koupí lístek na každý den, uvidí 39 nahých žen. Na výstavě ale k obdivování budou i jiné věci. To ale návštěvníci zjistí až na výstavě.A jak je to tam s tím dotýkáním? Jak se může člověk dotýkat a kam? A nevadí, že se nám budou třepat ruce hrůzou?


Dotýkat se bude možné pouze modelek, které budou označení: dotyk povolený. Dotyky budou povolené jen v rukavicích (dodáme). Samozřejmě jemně a nestrkat prsty do žádných otvorů na těle. Každou vystavenou ženu bude hlídat bodyguard, který bude na dotyky dohlížet. Když budete klidní a jemní, určitě si do sytosti vychutnáte i dotýkání.

Jaká skladba návštěvníků byla na Slovensku? Víc mužů, půl na půl. A kdo si víc sahal?


Na Slovensku výstavu navštívili úplně běžní lidé a přišlo i hodně žen. Ženy se dotýkaly častěji a dříve prolomily bariéru ostychu. Dokonce se výstavy účastnili i partnerské nebo manželské páry, takže přišlo i dost lidí ve vyšším věku. Výstava je skutečně pro každého dospělého člověka, který má otevřenou mysl a chce si dopřát unikátní životní zážitek.Na Slovensku provázela výstava Voayer protesty. Zaznamenal jsi něco od Čechů? To víš, chceme se přesvědčit, jak jsou Češi liberálnější.


Nebyly to protesty, ale jen jedno podání trestního oznámení, které policie ani nezačala vyšetřovat. Natolik to nemělo opodstatnění. V Čechách jsem se zatím nesetkal s žádnou vyloženě negativní reakcí, ale klidně může přijít. Tak jak říkám, že výstava je pro každého, jedním dechem musím dodat, že mnoho lidí nezaujme nebo dokonce pobouří. Souvisí to s tím, co naše společnost navenek považuje za přijatelné a já to respektuji. Ale modelky jsou plnoleté a na výstavu jdou dobrovolně s tím, že se chtějí ukázat. Výstavu nebude moct navštívit nikdo, kdo nemá v den výstavy osmnáct a víc let. A to ani v doprovodu dospělé osoby nebo se souhlasem rodičů - protože i o takový vstup mě už jedna uvědomělá matka pro své dítě žádala. Nepovolil jsem to. Rád bych vašim čtenářům doporučil, aby přišli už 15 minut před začátkem vstupu, na který mají vstupenky.V Bratislavě už výstava proběhla. Byly tam ze strany návštěvníků nějaké incidenty? Ano, narážíme na to, zda tam někdo v koutku masturboval...


Na výstavě VOAYER zatím nebyl žádný incident. Všechno proběhlov klidné a pokojné atmosféře. Návštěvníci respektovali ostatní a každý si vychutnával svou přítomnost. Jistě, byli tací, kteří si koupili lístky na víc vstupů, ale nikdo z nich v prostorách výstavy nemasturboval. I v pravidlech uvádíme, že tuto potřebu je třeba si nechat na doma. O dostatek podnětů k představivosti nouze nebude :) Ale je pravda, že některé návštěvnice se také vysvlékly nebo se ptaly, zda mohou být také vystavené.Když bude mít pražská výstava úspěch, přemýšlíš už o nějakých epičtějších pokračováních?


Pokud otázka začíná slovem "když", musím odpovědět, že nepřemýšlím. Skutečně mě teď zajímá jen to, aby pražská výstava proběhla kvalitně a poskytla návštěvníkům možnost zažít skutečně životní zážitek. Samozřejmě, že mám nachystané "překvapení", které po pražské výstavě zveřejním, ale teď je důležitá Výstava skutečných nahých žen. Návštěvníky bych chtěl poprosit, aby na výstavu přišli s otevřenou myslí a bez očekávání a předsudků. Jednoduše si přijďte vychutnat krásu surové atmosféry z přítomné ženské nahoty.

Ale vážně. Fakt tam budou nahý holky, jo? Jako fakt?!?


Bohužel ano :) Všechno důležité se dozvíte na www.voayer.cz a pokud budete chtít tuto světově unikátní výstavu zažít, kupte si lístky co nejdříve ;)Přidejte si na Facebooku událost na výstavu a pozvěte tam všechny přátele, kteří by ocenili možnost podívat se na nahá ženská těla!

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
7575
5736