Altfernet získal medaili v prestižní světové soutěži

Ani pandemie nezabránila konání prestižní soutěže San Francisco World Spirits Competition. Český bylinný likér Altfernet, distribuovaný v České republice společností Premier Wines & Spirits, získal na této světové soutěži destilátů vysoce ceněnou bronzovou medaili, a může se tak těšit celosvětovému uznání.

Přestože poslední rok probíhají téměř veškeré aktivity za zcela specifických (pandemických) podmínek, i letos se konala významná zaoceánská soutěž, ve které se hodnotí tisíce destilátů z celého světa. Český Altfernet se nově zařadil mezi oceněné, jimž se podařilo oslovit porotu soutěže a umístit se na stupních vítězů. Pro soutěž je klíčová profesionalita a nestrannost, každý posuzovaný nápoj je hodnocen nezaujatými porotci a testování probíhá naslepo – porotce tedy neví, jaký nápoj si právě vychutnává a hodnotí, nemůže se nechat ovlivnit oblíbenou značkou, cenou produktu ani například vzhledem lahve. Na preference porotců tak nemůže působit nic jiného než samotná chuť právě degustovaného spiritu.

Externí obrázek

Unikátní fernet Altfernet si své místo v San Francisco World Spirits Competition právem zasloužil. Jedná se o ručně vyráběný produkt zámecké palírny v Blatné a za jeho zrodem stojí přímo sám mistr fernet a destilatér Václav Šitner. Jako u každého fernetu je i u Altfernetu hlavní složkou více druhů bylinek. Konkrétně se jedná o 18 různých bylin z celého světa, které díky času a péči věnované jim samotným mistrem destilatérem mohou zaručit ryze přírodní chuť lahodného fernetu. Kromě bylin je v nápoji obsažen také kvalitní velejemný líh, cukr, karamel a samozřejmě voda. Vše se po macerování bylin ve velejemném lihu smíchá v tancích a nechává zrát po dobu dvou až tří měsíců, díky čemuž dojde k ucelení chuti a rodí se typický hořce vyvážený fernet se 40 % alkoholu, což je ideální pro chuť a vůni pravého fernetu.

Externí obrázek

S přicházejícím létem oceníte tento alkohol zejména v podobě drinku Fernando, kdy jej skvěle doplňuje kola a svěžest tomuto mixu dodává plátek citronu. Pokud máte náladu na experimentálnější koktejl, nezradí vás Mule spočívající v kombinaci Altfernetu se zázvorovým pivem a šťávou z limety, či klasický Bavorák s tonikem.

Oceněný Altfernet seženete na webových stránkách společnosti Premier Wines & Spirits.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
12371
2877