7 důvodů, proč elektromobilizovat a pořídit si elektrokoloběžku

Říká vám něco pojem „elektromobilita“? Podle odborníků má Česko dobré podmínky pro její budoucí rozvoj, ale poněkud zaostáváme infrastrukturou i mentalitou. Ze studie nezávislého think-tanku - Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu - vyplynulo, že se drtivá většina Čechů o ekologický dopad automobilismu příliš nezajímá. Řidiči nechtějí přesedlat na elektromobily kvůli nedostatku dobíjecích stanic, ale také z obavy ohledně životnosti baterie. Nabídka elektrických vozidel bohužel není nijak valná a ne každý si může dovolit Muskovu Teslu. Co si však průměrně vydělávající našinec dovolit může, je elektrokoloběžka nebo elektromotocykl. Obojí nabízí spoustu skvělých výhod, díky kterým se do elektromobility téměř jistě zamilujete!

1. Cenová dostupnost

Pozici nejlevnějšího auta si na českém trhu dlouhodobě udržuje Dacia Logan. Zbrusu nový automobil vás i tak vyjde na nezanedbatelnou částku. Pokud se však bez něj docela dobře obejdete, ale nechce se vám chodit po svých, pak se elektrokoloběžka či elektromotocykl jeví jako jasná volba. Stojí zlomek toho co auto, a s trochou štěstí narazíte na zajímavou slevu, díky které při nákupu ušetříte zajímavou částku. Bohatý sortiment elektromotorek a elektrokoloběžek najdete například v nabídce Datartu - jednoho z předních prodejců elektra. Slevové kupony pak na https://buykers.com/cz/slevove-kody/datart.

2. Minimální provozní náklady

Z hlediska provozních nákladů jsou elektromotorky mnohonásobně levnější než dopravní prostředky se spalovacím motorem. Jedno nabití koloběžky vychází zhruba na 1 až 1,5 kč (při dojezdu 10 až 40 km), dobití akumulátoru motocyklu pak kolem 10 Kč (na jedno nabízí lze urazit kolem 70-100 km). Zároveň ušetříte na povinném ručení – majitelé koloběžek ho samozřejmě neplatí, vlastníci motorek a skútrů platí minimum. Při takovém zjištění jistě zaplesá srdce každého šetřílka.

3. Skvělé jízdní vlastnosti

Jakmile poprvé vyrazíte kupředu, pochopíte, proč si většina lidí elektromotorky chválí pro jízdní dynamiku. Potěší vás absence nepříjemného škubání při řazení a vždy vás zaručeně uspokojí schopnost akcelerace i ve vyšší rychlosti. Třešničkou na dortu je minimální hlučnost. Elektromotocykly a elektrokoloběžky se pohybují téměř neslyšně.

4. Spolehlivost

Elektormotor má jedinou pohyblivou část – rotor. Kvalitní elektromotocykly a elektrokoloběžky jsou proto patří k těm nejméně problémovým dopravním prostředkům. Nároky na servis jsou minimální a oproti konvenčním motorům o ně obvykle není nutné tak pečovat. V praxi samozřejmě záleží na úrovni dílenského zpracování a celkové koncepci konkrétního modelu.

5. Nulové emise při jízdě

Jízda na elektromotorce a elektrokoloběžce je naprosto ekologická – nedochází při ní k produkci skleníkových plynů. Bude hřát pocit, že děláte něco pro blaho životního prostředí, a mimo to nebudete ztrácet čas na kontrole emisí.

6. Jednoduchá údržba

Někteří lidé si dopravní prostředek nikdy nepořídí, protože se bojí náročné údržby. V případě jednostopých přibližovadel není strach na místě. Výměna oleje, filtrů či provozních kapalin všeho druhu se nekoná. Majitelé elektromotocyklů navíc příliš nedělají vrásky opotřebené brzdové destičky – výměna není tak častá jako u strojů se spalovacím motorem.

7. Nabíjení v pohodlí domova

Doba nabíjení je sice o poznání delší než natankování benzinu či nafty, ale elektřina je mnohem dostupnější. Všechny typy elektromotorek a elektrokoloběžek lze bez problémů dobít v podstatě kdekoliv, kde je dostupná zásuvka. V domácím prostředí se dobíjí několik hodin, na veřejné dobíjecí stanici o poznání rychleji.

Tak co vy na to, svezete se na vlně elektromobility i vy?

Zdroj obrázku: Inside Creative House / Shutterstock.com

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
4086
6899