5 tipů jak ušetřit na internetu, o kterých jste nevěděli

On-line nákupy bývají obvykle výhodnější než nákupy v kamenných obchodech. Navíc existuje hned několik možností, jak učinit objednávku v některém z e-shopů ještě výhodnější.

Nakupte v průběhu marketingových akcí

Na přelomu listopadu a prosince se koná hned několik marketingových akcí, během nichž lze ušetřit skutečně zajímavé částky, neboť prodejci nabízejí slevy někdy přesahující i 75 %! Navíc se jedná o předvánoční období, v němž je každá ušetřená koruna dobrá. O jaké akce se konkrétně jedná?

● Nejznámější z těchto akcí je Black Friday neboli Černý pátek. Ten se koná každoročně v den následující po dni Díkuvzdání, tedy ve čtvrtý pátek v listopadu. Aktuálně je ovšem naprosto běžné, že Black Friday trvá více dnů a někteří prodejci jej dokonce inzerují několikrát do roka.

● Další marketingovou akcí je Cyber Monday, tedy Kybernetické pondělí. Jde o první pondělí po svátcích dne Díkuvzdání. Vztahuje se přitom výhradně na internetové obchody a soustředí se na zákazníky, kteří nestačili výhodně nakoupit právě během Černého pátku.

● Zatímco předešlé dvě marketingové akce pocházejí ze Spojených států amerických, Singles Day má původ v Číně. Tato akce se koná 11. listopadu a původně byla určena pro nezadané, což symbolizovaly čtyři jedničky v datu. I tato akce se přitom začíná pomalu dostávat do ČR.

Zaměřte se na cashback

Cashback je označení, které se používá v různých kontextech. Zhruba od roku 2010 se přitom využívá i pro specifickou formu úspory při on-line nákupech. S jeho pomocí totiž neušetříte při samotné objednávce, ale až po jejím učinění, neboť vám bude část utracených peněz vrácena zpět na účet. Jak je to možné? Musíte nakoupit prostřednictvím nějakého cashbackového serveru jako např. Kuponer.cz, který je vlastně prostředníkem mezi internetovým obchodem a nakupujícím.

Využijte slevové kupóny

Jistě, slevové kupóny jsou poměrně známou možností, jak si zajistit výhodnější nákup (především) v internetových obchodech. V současné době ovšem představují skutečně zajímavou možnost, jak ušetřit na internetu. Navíc je nemusíte nijak složitě hledat. Stačí navštívit některé ze slevových serverů jako např. Kuponyonline.cz, na kterých najdete slevové kódy stovek e-shopů. Můžete si je obvykle roztřídit podle oblasti, která vás zajímá, takže tímto způsobem lze navíc ušetřit snadno.

Externí obrázek

Nenechte si ujít ani další slevové akce

Jednotlivé e-shopy nabízejí svým zákazníkům spoustu dalších, více či méně známých možností, jak ušetřit. Výhodnější nákup může znamenat už jen přihlášení se k odběru newsletteru, případně lze ušetřit za platbu a dopravu. Zpoplatněna totiž obvykle bývá pouze dobírka, a pokud si vyberete zboží za určitou částku, nebudete muset platit ani doručení. Mnoho internetových obchodů navíc nabízí i bonusové programy, jejichž součástí jsou obvykle nejen speciální slevy, ale také další výhody.

Vyberte si ten správný produkt

Ušetřit při nákupu na internetu samozřejmě není jen záležitostí různých slevových akcí. Musíte si např. vybrat správný produkt, který vám bude sloužit spolehlivě a dlouhou. K tomu je možné využít různé weby jako Vseumel.cz, jež se soustředí na recenze, testy a srovnání produktů. V současné době totiž můžete v každé kategorii nalézt tisíce výrobků, což vám sice dává širokou možnost výběru, na druhou stranu to může znesnadňovat konečné rozhodnutí. Pomoc se tedy určitě hodí.

Externí obrázek

Zdroj obrázku: JoeZ / Shutterstock.com

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
7980
5200