Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

5 minut a víte, jak si vybrat elektrokoloběžku

Všechno je teď elektro, tak proč ne koloběžky? Přečtěte si, jak si vybrat tak, aby nejlépe odpovídala vašim představám, co od e-koloběžky čekat a na co si dát pozor.

Elektrokoloběžky se během posledních let staly součástí městské dopravy. Jsou rychlé, ekologické a snadno se s nimi vyhnete zácpám. Výběr té správné ale není jen o ceně nebo vzhledu – klíčové jsou technické parametry, kvalita zpracování a hlavně to, jak a kde budete koloběžku používat.

Než se pustíte do výběru, měli byste si odpovědět na několik základních otázek. Kam s ní budete jezdit? Bude sloužit jen na krátké trasy po městě, nebo i delší výlety? Budete ji často skládat a přenášet, nebo vám nevadí těžší, ale výkonnější model? Všechny tyto faktory ovlivňují, jaký typ elektrokoloběžky bude pro vás nejvhodnější.

Na klasické koloběžce se svezl téměř každý, a díky sdíleným službám si mnozí vyzkoušeli i tu elektrickou. Nákup elektrické koloběžky pro soukromé využití proto nevypadá jako dobývání neprobádaného území, přesto vás může v mnoha věcech překvapit. Pojďme se podívat na základní body, které byste měli o e-koloběžkách vědět.

Musíte se odrážet E-koloběžky s přípomocí

Za prvé je tu elektrický pohon, který může plnit dvě trochu odlišné role. V prvním případě vám e-koloběžka pouze pomáhá. Jde o koloběžky se systémem Pedelec. Ten bez klasického koloběžkování - tedy odrážení nohou od země - jednoduše nepojede. „Senzory v nábojích kol rozpoznají pohyb odrazu a přidají vám energii právě ve správnou chvíli, aby zesílily vaši vlastní akceleraci. Je to trochu jako v případě elektrokola, které také jen dopomáhá a zesiluje energii lidského šlapání. Chcete-li si zasportovat a současně se moc netrápit, e-koloběžka s přípomocí je správnou volbou,“ vysvětluje Marek Kostka, majitel firmy Kostka, která se výrobou koloběžek zabývá již víc jak třicet let. Kvalitní model s tímto systémem, jako je například E-TOUR MAX (E3), pořídíte za 35 tisíc korun. Pokud chcete koloběžku přepravovat v autě nebo v MHD, dost možná oceníte modely se skládacím mechanismem, díky němuž se vám e-koloběžka vejde i tam, kde by jinak překážela, jako třeba ve výtahu či v kanceláři. U skládací verze si připlatíte pět tisíc korun.

5 minut a víte, jak si vybrat elektrokoloběžku.

Samy jedou E-koloběžky s akcelerátorem

Druhým řešením je e-koloběžka, která jede úplně sama. Tím připomíná sdílené elektrokoloběžky ve městech. Stačí naskočit a frčet. Zásadním vylepšením mohou být větší kola. Jde o zdánlivě drobnou změnu, ta však výrazně zlepšuje komfort jízdy. Zatímco městské elektrokoloběžky nepříjemně drncají už na dlažbě, v menším terénu s kameny či nerovnostmi jsou už vysloveně nepoužitelné. Větší rozměr kol umožňuje plynulé převalování přes překážky přírodních cest, a tak otevírají možnosti pohodlných výletů. Koloběžky s velkými koly mají navíc mnohem větší prostor pro jezdce, což přímo určuje bezpečnost ale i pohodlí. Pokud víte, že budete jezdit i po méně kvalitních cestách, je dobré sáhnout po modelu s většími nafukovacími koly, které lépe tlumí vibrace a nerovnosti. Elektrokoloběžky určené na delší vzdálenosti často disponují výkonnějšími brzdami, větším dojezdem a stabilnější jízdou i při vyšších rychlostech. Cena za model s akcelerátorem E-TOUR MAX (S1)se pohybuje kolem 50 tisíc korun.

Klíčový je kvalitní motor

Městské elektrokoloběžky mají obvykle menší výkon motoru, ale to neznamená, že vám budou chybět síly. Dobře navržený model s 250W motorem zvládne běžné nástrahy městského provozu a nabídne dojezd až 50 km na jedno nabití, které trvá zhruba 2,5 hodiny. Právě dojezd je parametr hodný pozornosti, protože někdy bývá omezen na 20, možná 40 km. Týká se to jak elektrokoloběžek se systémem pedelec, tak elektrokoloběžek s akcelerátorem.

Kvalitní komponenty vám vydrží

Dalším klíčovým parametrem při výběru je kvalita zpracování a použité komponenty. Na trhu jsou levné modely, které sice na první pohled vypadají lákavě, ale po pár měsících užívání se mohou projevit jejich slabiny – slabá baterie, méně odolný rám nebo méně spolehlivé brzdy. Pokud chcete elektrokoloběžku, která vám vydrží déle než jednu sezónu, vyplatí se sáhnout po prověřené značce, která se na výrobu koloběžek specializuje.

„U nás si zakládáne na precizním zpracování, robustní konstrukci a kvalitních komponentech. Naše elektrokoloběžky jsou navrženy tak, aby byly pohodlné i na delší vzdálenosti a odolaly náročnějším podmínkám. Díky propracované ergonomii poskytují stabilní a bezpečnou jízdu, což oceníte nejen ve městě, ale i na cyklostezkách nebo méně udržovaných cestách,“ popisuje Marek Kostka, jehož koloběžky se navrhují, vyrábějí i montují v výhradně v Česku.

Výhodou lokální značky je dostupnost náhradními dílů, což je často přehlížený, ale důležitý aspekt při výběru jakéhokoliv elektrického dopravního prostředku. Mnoho levných modelů na trhu sice nabídne slušné parametry na papíře, ale když přijde na řešení závady nebo výměnu baterie, můžete narazit na problém s údržbou a servisem.

Výběr elektrokoloběžky je vždy otázkou kompromisů mezi výkonem, dojezdem, pohodlím, hmotností a cenou. Důležité je zvážit, co od svého stroje očekáváte, a vybrat model, který bude odpovídat vašim potřebám. Ať už hledáte lehkou městskou elektrokoloběžku na každodenní dojíždění, nebo odolný model na delší výlety, důležité je myslet na kvalitu a spolehlivost.

Průvodce s obecnými zásadami při výběru kolobězky najdete zde.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
23781
11767