30 let skupiny České srdce!

Skupina České srdce pokřtí 30.9. v Lucerna music baru novou verzi písně Srdce z Avalonu a současně oslaví 30 let své existence!

Skupina České srdce vznikla v roce 1989 a dodnes vydala sedm alb. Mezi její nejznámější písně patří Srdce z Avalonu nebo Bosou nohou žárem, duet s Lucií Bílou, která je mezi nejhranějšími skladbami českých rádií. K výročí kapela vydává novou verzi skladby Srdce z Avalonu. V písni hostuje jako hráč na klavír Derek Nakamoto, hudebník, jenž spolupracoval s hvězdami jako Michael Jackson, Whitney Houston, New Order, Michael Bolton a dalšími.

Svůj part nahrával v České republice ve studiu Svárov u Unhoště.

Skupina České srdce odehrála v zahraníčí kolem tří set koncertů, hlavně ve francouzské Bretani, kde měla pro svou kombinaci keltské a rockové hudby s velmi spontánním projevem velký úspěch. Obdržela tam například cenu za originalitu na festivalu v Quimper. Za sebou má spolupráci s Alanem Stivellem, pravděpodobně největší legendou keltské hudby, se kterým v té době odehrála kolem šedesáti koncertů v západní Evropě. Asi největší na Stade de France 15. března 2003, pro sto tisíc návštěvníků. Zatím poslední aktivitou Českého srdce bylo vydání alba Noční motýl a singlu C’est la vie ve francouzštině. Singl Srdce z Avalonu vychází k výročnímu koncertu, který se uskuteční 30. září v Lucerna Music Baru v Praze.

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
6412
3755