Základní parametry kamery do auta a náš tip na tu nejlepší

Většina dopravních nehod není zaznamenána autokamerami. Přitom je to skvělá pomůcka, která dokáže jednoduše identifikovat viníka dopravní nehody. Pokud se něco stane a vy chcete prokázat svou případnou nevinu, stačí vám přehrát video.

Rozlišení


Aby byly všechny důkazy viditelné a video kvalitní, je dobré si vybrat kameru minimálně s FULL HD rozlišením 1920x1080 pixelů. Ještě lepší jsou modely, které zvládnou natáčet v WQHD 2560x1440 a WQXGA 2560X1600.

Počet snímků za sekundu


Počet snímku za sekundu, udávaný také jako fps, je parametr, který zajišťuje, aby bylo video krásně plynulé bez sekání a za zhoršených světelných podmínek stále kvalitní a dobře pozorovatelné. Minimální počet by měl být 15, ale dnešní kamery jsou vybaveny standardem 24 fps. Samozřejmě čím více, tím lépe. Nejlepší kamery dosahují maximální hodnotu až 60 fps.


Úhel záběru


Samotná silnice je pro záznam velmi důležitá, ale i krajnice, chodníky a další věci kolem auta jsou podstatné. Nejlevnější kamery mají tuto hodnotu okolo 110°, což nedoporučujeme. Ideální hodnota je kolem 125°. Ty nejlepší kamery mají úhel záběru až 150°.

Paměťová kapacita


Záznam z kamery se ukládá na uložiště, které muže mít dvě podoby. První je vnitřní paměť, která bývá od 16 do 64 GB. Druhou možností je rozšíření paměti pomocí SD karty, nebo micro SD, a to až do velikosti 128 GB. Doporučujeme tedy kupovat kamery s co největším paměťovým uložištěm.


Náš tip: DOD RC500S


Kamera, která je vybavena Wi-Fi, GPS s rozlišením 1080P a kvalitním polarizačním filtrem. Snímá nejen to, co se děje před vozidlem, ale i to, co se odehrává za vozidlem. Frekvence nahrávání dosahuje hodnoty 30fps a objektiv dokáže natočit záznam o šířce 145°. Je vybavena i nočním režimem, který patří mezi ty nejlepší. Na trhu s autokamerami se jedná aktuálně o technologicky nejvyspělejší kameru. Cenově se pohybuje mezi dražšími modely, ale co se týče kvality, stojí určitě za to.

 Při výběru jiných modelů a značek je třeba dát si pozor o jakou firmu se jedná a samozřejmě na parametry, které byly zmíněny v tomto článku. Některé kamery jsou kvalitnější, jiné zase horší. Naštěstí najdete na internetu různé recenze a testy autokamer, které vám při výběru pomohou. Doufáme, že si vyberete tu nejlepší pro vás.

PR článek

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
12753
2372