5 slavných herců za volantem závodních aut

Bohatství a popularita jsou hlavními znaky slavných herců. Tolik peněz a slávy ale časem někomu nestačí. Proto si následující filmové hvězdy našly nový koníček, který nikdy nenudí – automobilové závody.

James Dean
I když jeho život skončil tragicky v pouhých 24 letech, James Byron Dean se stal ikonickou postavou 20. století, a to nejen díky svému hereckému talentu, ale i pro svou vášeň pro řízení závodních vozů. Od počátku 60. let byl Dean idolem téměř každé dívky, on byl ale bohužel odhodlán závodit na život nebo na smrt. Když zrovna nenatáčel, rád se se svým Porche 356 Speedsterem zúčastňoval různých závodů, které často vyhrával. Den po natáčení filmu Obr se vydal na závodní okruh Salinas se svým Porche 550 Spyder, kterému říkal „Malý bastard“. Cestou ale havaroval. Paradoxem je, že další film, který měl natáčet, se jmenuje „Někdo tam nahoře mě má rád“, to už ale pro evidentně Deana neplatilo, protože tato cesta byla jeho poslední.

Paul Walker
Walker se stal populárním díky sérii filmů Rychle a zběsile, kde hrál Briana Briana O'Connera. Miloval závody automobilů a sám závodil v Redline Time Attack, ve které řídil BMW M3 E92 týmu AE Performance. Také vlastnil Nissan Skyline R34 GT-R V-Spec II, který se objevil i ve filmu Rychle a zběsile 2. Pro natáčení série podstoupil řadu řidičských a závodnických kurzů, mnoho kaskadérských scén natočil sám. Auto, závodní Porche Carrera GT, ve kterém našel smrt v pouhých 40 letech, ale sám neřídil.

Patrick Dempsey
Patrick se proslavil především rolí Dr. Dereka Shepherda v seriálu Chirurgové. Je jedním z mála herců-závodníků, kteří jsou stále naživu. V roce 2000 založil závodní tým Dempsey, díky němuž začal vystupovat jako profesionální závodník. Říká se ale, že mezi špičku rozhodně nepatří. V roce 2014 se začalo rozpadat jeho dlouholeté manželství, protože manželka jeho riskantní koníček velmi špatně nesla a Patrick kvůli němu zanedbával jejich tři děti. Poté, co se rozhodli v manželství pokračovat, Dempsey závody výrazně omezil, aby se mohl věnovat rodině.

Jason Priestley
Tato hvězda z teen seriálu Beverly Hills 90210 objevila svou vášeň pro řízení závodních aut už na počátku 90. let. Sám byl pilotem různých stájí v závodním seriálu IndyCar, vyzkoušel si i Gumball 3000. V roce 2002 se při tréninku na závod Indy Pro Series vážně zranil, když v rychlosti kolem 288 km/h narazil se svým vozem do zdi. Po delším pobytu v nemocnici se z vážných zranění plně zotavil. Dnes je majitelem stáje FAZZT Race Team působící v Indy Pro Series.

Steve McQueen
Už jeho otec, který ho opustil krátce po narození, byl pilotem-kaskadérem v leteckých cirkusech. Pro Steva bylo všechno, co se pohybovalo na dvou čtyřech kolech velkou vášní, dokonce se dodnes spekuluje, že větší, než herectví. Tato vášeň nakonec vyústila v natočení největšího, nejdokonalejšího a nepravdivějšího filmu z prostředí automobilových závodů, slavného Le Mans. Ve svém vášnivém zaujetí nebyl schopen natočit žádný podvrh, kopii, repliku, nebyl schopen použít filmových triků ani civilních aut „převlečených“ za závodní speciály, nebyl schopen posadit za jejich volanty „jen“ výborné řidiče – herce a filmové kaskadéry.

Chcete se zúčastnit Autoshow Praha, která se bude konat 12. – 15. Dubna 2018 v pražských Holešovicích? O vstupenky si můžete zasoutěžit na našich facebookových stránkách:Zajímá vás, jak si sami můžete zkontrolovat stav vašeho auta nebo jak si vyměnit olej? Jaký je nejočekávanější malý crossover? Jaké ojetiny se vám vyplatí?

Podívejte se do aktuálního čísla časopisu Motor, právě na stáncích!

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
18410
10754