Ve čtvrtek mu umřel táta, v pátek dovedl tým k velké výhře. Proč je Šilhavý pro Slavii darem z nebes?

 •   12:48
 • diskuse

Trenér Jaroslav Šilhavý pozvedl Slavii do samé špičky fotbalové ligy. | foto: ČTK

Jeho bilance je impozantní. Stejně jako byl výsledek a výkon, s nímž se jeho Slavia rozloučila s podzimem fotbalové ligy. Trenér Jaroslav Šilhavý dovedl červenobílé v pátek večer k triumfu 4:0 ve Zlíně. Zvládl to brilantně, byť nemohl být v dobrém rozpoložení. Ve čtvrtek mu totiž umřel táta.

„Trenére, RIP Vašemu tatínkovi. Obrovský obdiv, jak jste za této situace vedl tým. Jste obdivuhodný člověk a velký profesionál. S respektem,“ vzkázal na Twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík.Tweet Jaroslava Tvrdíka po zápase ve Zlíně.

Tweet Jaroslava Tvrdíka po zápase ve Zlíně.

Pochvalná slova nesměřovala jen k poslednímu vystoupení, ale k celému působení Jaroslava Šilhavého ve Slavii, jež začalo na začátku září. Po třech měsících má kouč neskutečnou ligovou bilanci.

Dvanáct zápasů - devět vítězství, tři remízy. Proto Slavia, ještě před rokem a půl klub prakticky před krachem, přezimuje na druhém místě tabulky. Respektovaný trenér nahradil dříve prý „neodvolatelného” Dušana Uhrina a začala velká jízda.

Ta měla dva vrcholy, jež spojuje jedno jméno: Letná. Slavia vyhrála derby na Spartě i poslední duel podzimu ve Zlíně (šlo o souboj o druhé místo), kde se stadion rovněž jmenuje Letná. Na jihu Moravy to byla navíc demolice největšího překvapení soutěže: poločas 3:0, celkové skóre 4:0.

„Když jsme měli před sebou Teplice, Spartu a Liberec, byl to takový strašák. Vítězné derby nás ale nakoplo,” zavzpomínal Šilhavý na první tři duely ve funkci. „A teď se nám opět podařilo Letnou vyloupit, i když tu zlínskou. Za celou sezonu musím před klukama smeknout. Ta série, která se nám povedla, je úžasná, fantastická,“ doplnil.

Fotogalerie

Byl spokojený, i když na duši měl splín. Den před utkáním mu totiž umřel táta. „Ta výhra jde nahoru pro něj,“ řekl pro ČT Sport. „Hráčům děkuju, udělali mi velkou radost. V podstatě jsem je požádal, že mi včera umřel tatínek a že pokud to zvládneme, pošleme to vítězství nahoru. Určitě má obrovskou radost a za to musím hráčům poděkovat,“ vykládal.

Proč je trenér tak úspěšný?

Šilhavému pomohly - samozřejmě - peníze. Čínský majitel CEFC, jehož je Tvrdík zástupcem, nasypal za rok do Slavie 297 milionů korun. Zásadní část z této sumy šla na hráče - na jejich nákup a platy. Jenže Šilhavý musel z výrazně překopaného mužstva udělat tým. A to se mu povedlo. Pomohl i jeho nadhled, klid, rozhodnost. Neváhal třeba odsunout na druhou kolej útočníka Gina van Kessela, posilu za pětatřicet milionů.

„Důvodem úspěchu je kvalita kádru a atmosféra uvnitř týmu. Někdy nám pomohlo i štěstí, ale hlavně týmová práce. Zatím jsme neokusili hořkost porážky, tak uvidíme, co bude potom. I prohry k fotbalu patří, ale doufám, že žádná dlouho nepřijde,“ pronesl. „Věřím, že tu práci ještě zkvalitníme. Ambice máme jen nejvyšší, chceme se dostat do pohárů. Ještě není rozhodnuto, ale věřím, že to zvládneme, máme dobře našlápnuto. Je dobře, že se pereme o ty nejvyšší pozice,“ navázal.

„Nechceme se vymlouvat z boje o titul. Jsme nahoře, ale furt je za námi jenom polovina ligy,” doplnil nadřízeného nejlepší střelec Milan Škoda.

To je jasný vzkaz pro velké soupeře: především Plzeň a Spartu.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:48 2. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Tvl
  18
 • Trapas
  15
 • Sladký
  15
 • Haha
  14
 • Cože
  13


Komentáře