Senátor Kubera: Drahošovi tečou nervy, levné máslo lidi zajímá víc

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se obává, aby české volby neovlivňovaly cizí zpravodajské služby, jako se tomu dle jeho názoru děje v zahraničí. Podle senátora Jaroslava Kubery z něho mluví nervozita a okomentoval i další kandidáty. Zároveň se zmínil o trestu, který naši společnost stihne za výsledek voleb, a způsobu nátlaku, který by měl být uplatňován na EU.

Populární senátor za ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera z rodinných důvodů rezignoval na záměr se ucházet o prezidentskou funkci. Předvolební klání ale sleduje a kritizuje změnu v předsevzetí jednotlivých kandidátů, kteří se místo zdrženlivosti pouští do jednoho útoku za druhým.



„Všichni, když začínali na prezidenta kandidovat, tvrdili, že se nebudou vymezovat proti nikomu, to jim nevydrželo. Už se vymezují a ještě budou přitvrzovat. Volební kampaň bude krátká, protože začal advent a lidé mají více starostí s tím, kde koupit levné máslo, ne co vykládají kandidáti,“ říká v rozhovoru Jaroslav Kubera pro ParlamentniListy.cz.

Z Jiřího Drahoše prý mluví pochodující nervy.

„Drahoš je poněkud nervózní. Miloš Zeman má našlápnuto, teď do toho hodil vidle ještě Topolánek, který zase odebere část hlasů. Jde o čistou nervozitu,“ hodnotí aktuální situaci senátor za ODS. Zároveň mu ale leží na srdci situace povolební, když si národ dle jeho názoru zvolil do Sněmovny příliš mnoho subjektů.

„Sám jsem příznivcem většinového systému, ale není možné mít ve Sněmovně devět stran, to je zhůvěřilost a ještě to bude mít pro společnost důsledky. Bude potrestána za zvolení tolika subjektů. Kdyby se klauzule zvýšila z pěti na deset procent, což říkám s vědomím, že by to mohlo ohrozit i ODS, pak by se strany začaly slučovat, místo toho, aby se tvořily další a další,“ zamýšlí se nad dalším budoucností politické scény Kubera.

Co Kuberovi vadí, že se v České republice pořádán hon na každého, kdo má jiný než většinový názor. A týká se to i referenda o EU: „Když bude někdo prosazovat referendum o vystoupení z Evropské unie, bude vyobcován hlavním proudem, ačkoliv se jedná o legitimní názor. Co je na tom, že někdo nechce být v Evropské unii, protože mu vadí byrokracie?“ 

„Na Evropskou unii by větší skupina států, než je Visegrádská čtyřka, měla přitlačit s tím, že pokud nedojde k reformě, vyvolají ve svých zemích referenda o vystoupení z Evropské unie. To by všechny Junckery a jemu podobné přinutilo, aby se pohnuli. Do té doby se nestane nic, naopak to bude jen horší,“ představuje Kubera svůj recept na eurobyrokraty.

Fotogalerie





Komentáře