Kubera: „Příští prezident bude čelit velké krizi.“ Co tím má na mysli?

Jaroslav Kubera stále ještě netuší, zda se bude v příštím roce ucházet o post prezidenta České republiky. Podle dlouholetého primátora Teplic o případné kandidatuře rozhodne mimo jiné i názor jeho rodiny.

Kubera totiž se svou ženou příští rok oslaví zlatou svatbu a nechce si toto výjimečné výročí kazit prezidentskou kampaní.„Pokud mi rodina tu podporu nedá, v žádném případě kandidovat nebudu,“ sdělil České televizi senátor Jaroslav Kubera.

V pořadu Týden v politice Kubera  také předpověděl velmi temnou budoucnost, které bude muset čelit příští prezident České republiky.

„Prezident, který bude zvolen v lednu, bude ve funkci v době, kdy ta krize přijde. Ta krize musí přijít, to je zákonitost života a podle mého názoru na ni vůbec nejsme připraveni,“ zdvihl varovný prst Kubera. O jaké krizi vlastně mluví?

Podle Kubery bude příští prezident čelit velké krizi.

Podle Kubery bude příští prezident čelit velké krizi.

Podle současného místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky je hlavním problémem to, že celý svět je zadlužený.

„Není žádná ekonomická cesta, jak ty dluhy zlikvidovat, a to jak dluhy občanů, tak dluhy států. Ta cesta je v nedohlednu a neplatí to jen o České republice. Celá planeta je zadlužena tak, že už neexistuje žádný ekonomický způsob, jak to vyřešit, až dojde potom ke krachu,“ předpovídá Kubera.

O případné kandidatuře Jaroslava Kubery rozhodne i jeho rodina.

O případné kandidatuře Jaroslava Kubery rozhodne i jeho rodina.

To, jestli se sedmdesátiletý rodák z Loun nakonec rozhodne pokusit se čelit této krizi z postu prezidenta, zatím není známo. A nějakou dobu se to ještě česká veřejnost ani nedozví. Kubera totiž nechává věci volný průběh.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:07 6. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Cože
  9
 • Haha
  6
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5


Komentáře

Expres.cz