Stav Jaroslava Čejky se rapidně zhoršil. Těžko vnímá okolí a téměř nemluví

Jaroslav Čejka na tom není dobře. Během vyprávění usíná a téměř nemluví! | foto: Profimedia.cz, Facebook

Na baviče Jaroslava Čejku (80) už dolehlo stáří, slavný mim sotva odpovídá na dotazy a usíná během hovoru. Podle slov známého se navíc o nemocného kamaráda nikdo nezajímá. Co stojí za rapidním zhoršením jeho stavu?

V létě oslavil osmdesátku a měl velké plány. Chtěl napsat knihu a dokonce si našel v ústavu kamarádku, se kterou trávil veškerý čas. Teď je všemu konec. Jaroslav Čejka je na tom podle dobrého přítele velmi špatně a dokonce už není schopný pořádně mluvit.„Včera jsem byl zase v rozpacích, jak se ztrácí ze života. Úsměv mu sice zůstává, paměť už není třeba komentovat a že se z něj nedostane pomalu ani slovo, to už je na pováženou,“ svěřil se jeho blízký, který je snad jediným, kdo za ním pravidelně dochází.

Všichni ostatní na Jaroslava zapomněli a nebo jen slibují, že ho brzy navštíví. Skutek ale jaksi utekl. „Dost lidí slibovalo že ho navštíví, ať už to byli kolegové nebo normální osoby. Počet není třeba uvádět, téměř nikdo. Nevím co k tomu ještě dodat, je mi z toho všelijak,“ dodal s tím, že je Čejka neustále unavený. „Stačí tak půl hodiny a usíná,“ řekl velmi smutně.

Čejkův stav se zhoršil náhle. Ještě před časem byl schopný konverzace i s výpadky paměti a na únavu si nestěžoval.

Za rapidním zhoršením jeho stavu může stát nedostatek financí. Čejka si totiž sotva zaplatí standardní péči, natož tu, kterou by skutečně potřeboval.

Rehabilitaci totiž jeho pojišťovna nehradí, a proto jeho tělo slábne. „Je plně zaopatřen z hlediska jídla a vybavení pokoje. Dostal novou televizi od herecké asociace a flashku s několika jeho scénkami. To hlavní co by potřeboval nemá, a to rehabilitační léčbu,“ uzavřel Čejkův přítel.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:17 11. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  21
 • Trapas
  18
 • Cože
  11
 • Super
  9
 • Haha
  9
 • Sladký
  9


Komentáře