Někdo mi ukradl cenu Thálie, stěžuje si nemocný Čejka. Co na to doktoři?

Jaroslav Čejka prý přišel o cenu Thálie. | foto: Profimedia.cz, Expres.cz

V roce 2007 Jaroslav Čejka (80) obdržel Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet. Nyní si prý stěžuje na to, že mu sošku někdo odcizil. Ústav se však od celé věci distancuje a tvrdí, že ji ztratil nejspíš během stěhování.

Jedna z mála vzpomínek na dobu slávy je nenávratně pryč. Jaroslav Čejka prý přišel o Cenu Thálie, kterou v roce 2007 získal díky svému ohromnému talentu.„Jaroušek o ní začal z ničeho nic mluvit. Prý ji dlouho neviděl a moc ho to mrzí. Myslí si, že mu ji někdo odcizil,“ řekl nám zdroj z ústavu. Podle něho se ale soška spíše ztratila během několika převozů mezi pečovatelskými domy.

Tuto informaci potvrzuje i vedení zařízení, kde Čejka momentálně pobývá. „Pan Čejka žádnou ztrátu nenahlásil a ani si nevzpomínáme, že by u sebe cenu měl. Nicméně vše ověřím,“ uvedla zástupkyně ředitelky pro zdravotně sociální úsek velmi ochotně.

A jak slíbila, tak také udělala. „Prošli jsme všechny jeho věci a cena opravdu nikde není. Dokonce jsem se dívala do příjmacích dokumentů a jediné, co si k nám pan Čejka přivezl, byly kostýmy,“ dodala.

Čejka si však stojí za tím, že ho někdo okradl. Z domova prý odjížděl s cenou a dalšími věcmi připomínajícími dobu slávy. Své poklady tak zřejmě ztratil během stěhování a převozů, kterých bylo údajně nespočet. „Jarouška převáželi několikrát. V předešlých zařízeních nebyl spokojený,“ dozvěděli jsme se dále od našeho zdroje.

Ať už tedy Thálie skončila kdekoli, rozhodně není v rukou Jaroslava, který ji v roce 2007 pyšně objímal před objektivy. Stejně tak jako ostatní věci, po kterých slavný mim nyní pátrá.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:11 17. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Cože
  13
 • Super
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  9
 • Haha
  5


Komentáře