Vrátí se už konečně Jágr do Čech? Bývalý kouč naší „68“ leccos naznačil!

  •   19:00
  • diskuse

Vrátí se už konečně Jaromír Jágr do Česka? | foto: Profimedia.cz

Uvidíme hrát jednoho z nejlepších hokejistů všech dob opět v Česku? Jaromír Jágr sice nemá o lákavé nabídky nouzi, ale jeho bývalý osobní trenér Marian Jelínek si myslí, že návrat do Kladna by v současné chvíli dával logiku. Proč?

Jaromír Jágr (45) v příští sezoně už nebude oblékat dres Floridy Panthers a po dvou letech tak bude muset změnit angažmá.Fenomenální osmašedesátka se tak rázem stala velmi žhavým zbožím na trhu volných hráčů. I přes zájem některých klubů z NHL existuje stále možnost, že by se Jágr vrátil do rodného Kladna. Pokud by tohle udělal, tak by jistě potěšil svého bývalého trenéra Mariana Jelínka.

„Kdyby se vrátil do Kladna a pomohl mu zpátky do extraligy, bylo by to úžasné zakončení jeho kariéry. Mnohem smysluplnější než honit peníze v KHL,“ řekl upřímně Jelínek pro Sport.cz

Jaromír Jágr sice svůj mateřský klub na dálku podporuje a návrat nikdy nevyloučil, stále ale dává přednost setrvání v NHL. Proč? Chce totiž překonat další rekord, který před ním leží. Pokud nastoupí ještě k 57 zápasům, dostane se i před legendárního Gordieho Howea!

„Souhlasím, že tohle může být jeden z důvodů, proč za mořem odehrát ještě jednu sezonu. Třeba i s vědomím, že by jeho hokejová pozice byla nižší,“ říká Jelínek.

Marian Jelínek v minulosti působil jako osobní trenér Jaromíra Jágra.

Marian Jelínek v minulosti působil jako osobní trenér Jaromíra Jágra.

I přestože je Jágr stále velmi platným hráčem, tak zájem o jeho služby v zámoří z logických důvodů opadá. Vzhledem k jeho pokročilému věku by ho týmy braly spíše jako marketingový tah a lákadlo pro fanoušky. Kromě setrvání v NHL se nabízí ještě odchod do Ruska, kde už v dresu Omsku Jágr působil.

„V KHL dostane víc peněz a hrál by možná lepší soutěž, než jakou je extraliga. Když budu mluvit za sebe, pokud by Jarda teď šel na dva tři roky do KHL, potom už by Kladnu taky nemusel moc pomoct, protože jeho výkonnost v té době možná bude na konec kariéry,“ míní Marian Jelínek, který kromě aktivní trenérské kariéry psal knihy o psychologii sportu.

Fotogalerie

Komentáře