Čtyři varianty pro Jágrův návrat: Setká se s parťákem, nebo ho získá Kladno?

Kam asi fenomenální Jágr zamíří? | foto: Profimedia.cz

Návrat Jaromíra Jágra do Česka je v posledních dnech jedním z nejprobíranějších sportovních témat. Dlouhovlasou hokejovou legendu by ve své kabině uvítal snad každý zdejší trenér. Kterému týmu se na následující ročník „Džegr“ upíše? Pokud zakotví v rodné zemi, nabízejí se minimálně čtyři možnosti.


Překvapení jménem Třinec

Vidět hrát Jaromíra Jágra za Třinec? Donedávna pro mnoho milovníků hokeje téměř námět na sci-fi snímek. Teď to ale vypadá poměrně reálně.

„Oslovíme ho. Měli jsme za to, že extraligu hrát nechce, ale teď to zkusíme. Nejde mu o peníze a my zájem určitě máme,“ uvedl pro server iSport.cz Jan Peterek, sportovní manažer klubu.

V kabině by se o Jágra navíc spoluhráči dobře postarali. O tom svědčí fotografie, kterou na svůj Instagram umístil brankář Ocelářů Šimon Hrubec. Snímek navíc doplnil popiskem: „Už máš místo. Všude dobře, tady nejlíp. 68. NHL podmínky.“

Třinecký brankář Hrubec láká Jágra do „svého“ týmu.

Třinecký brankář Hrubec láká Jágra do „svého“ týmu.

Návrat na rodné Kladno

Pro mnoho lidí by návrat na Kladno byla asi ta nejlogičtější varianta. Fenomenální hokejista je totiž s tímto klubem úzce spjat a zatím v Česku nehájil barvy jiného týmu.

Pro pětačtyřicetiletého Jágra by ale druhá nejvyšší hokejová soutěž v Česku, ve které se teď Kladno nachází, mohla být trochu málo. Své kvality v pokročilém věku totiž prokazoval nadále i v NHL.

Jaromír Jágr během tréninku na Kladně.

Jaromír Jágr během tréninku na Kladně.

Existuje tak varianta, že by hrál za klub svého srdce první ligu a formou střídavého startu by nastupoval za klub z nejvyšší soutěže. Pomyslnou lahůdkou by pro Jaromíra Jágra mohl být postup mateřského Kladna do extraligy.

Setkání s Růžičkou v Chomutově

Mezi nejvíce probírané varianty patří také případné angažmá v Chomutově. Pokud by si Jaromír Jágr vybral nabídku Pirátů, tak by se setkal se starým známým Vladimírem Růžičkou.

S ním se Jágr potkával ještě jako spoluhráč a později byl jeho svěřencem. Růžička by ho v týmu jistě rád uvítal, o tom není pochyb.

Vladimír Růžička by Jágra do Chomutova určitě bral.

Vladimír Růžička by Jágra do Chomutova určitě bral.

„Lákavé by to bylo. Stoprocentně, neměl bych s tím žádný problém,“ poznamenal Vladimír Růžička, šéf chomutovských Pirátů.

Uloví Jágra plzeňský Straka?

Jaromíra Jágra by v týmu moc rád také uvítal plzeňský boss Martin Straka, který se slavnou „osmašedesátkou“ podobně jako Růžička nastupoval v reprezentaci.

S „Džegrem“ se majitel západočeského klubu moc dobře zná a navíc si je jistě vědom toho, jak velké terno by pro Plzeň byl podpis smlouvy s takto fenomenálním hokejistou.

Martin Straka by „Džegra“ v Plzni rád uvítal.

Martin Straka by „Džegra“ v Plzni rád uvítal.

Příliš šancí si ale Straka nedává, bývalá hvězda národního týmu cítí, že Jágr ještě dostane nabídku z NHL.

„Že by hrál Jarda v Plzni? Samozřejmě bychom o něj zájem měli, kdyby se rozhodl, že zůstane v Česku. Pro nás všechny by to byla obrovská událost. Ale dávám tomu tak jedno procento,“ řekl serveru iDNES.cz s úsměvem Martin Straka.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:51 23. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  8
 • Super
  6
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
 • Haha
  4
 • Tvl
  4


Komentáře

Expres.cz