Jágr o své budoucnosti: Přestaňte všem volat a ptát se jich na názor!

O Jágra je stále zájem. | foto: Profimedia.cz

Na facebookovém účtu Jágr oslovil „svou“ hokejovou rodinu a promluvil o svých prioritách na příští sezónu. Jednoznačně na vrcholu žebříčku je návrat do NHL, pokud by tohle nevyšlo bude přemýšlet o angažmá v Evropě, potažmo na Kladně. S tím by souvisel i návrat do reprezentace a účast na olympijských hrách.

„Jak jsem to cítil, tak jsem odpověděl,“ uvedl na začátku Jágr a pokračoval „Vůbec bych nevěřil, že z toho bude takový humbuk, že novináři budou volat všem odborníkům hokejovým, trenérům, ptát se, jestli je to přínos, nebo to není přínos, jestli by bylo dobrý, kdyby Jágr hrál, nebo ne,“ divil se nad reakcí.Jaromír Jágr se potom snažil vysvětlit, proč vůbec celé tohle téma otevřel. Podle Jágra člověk, ať už sportovec, nebo kdokoliv jiný potřebuje cíle a motivaci a čím těžší budou, tím lepší výkon odvede.

On sám uvedl, že si vždycky dával za cíl být nejlepším hráčem, být přínosem pro mužstvo: „Teď mě napadlo to, že pro mě největší motivace, pokud nepůjdu do NHL, bude pokusit se o návrat do reprezentace,“ řekl napřímo.

Sám ovšem stojí nohama na zemi. Podotkl, že bude záležet na mnoha faktorech. „Nebral jsem to tak, že když budu dobrý, tak tam budu,“ uvedl Jágr. Připomněl, že hlavní slovo budou mít trenéři, bude záležet také na jeho formě a dalších okolnostech, které se nedají ovlivnit. On sám může ovlivnit své cíle.

Jágrovi jde o to, mít nějaký cíl do nové sezóny: „Abych nešel jenom na zimní stadion si to tam odbruslit a zase domů, to už bych nebyl profesionál, to už bych byl amatér, který se vyloženě hokejem baví. To ještě nechci,“ řekl jasně o své budoucnosti.

Na konec vyslovil přání, aby se celá tahle „kauza“ už neřešila a celé to prostě nějak dopadne. Poděkoval všem, kteří ho chápou a respektují. Poděkoval také novinářům za to, že přestanou volat odborníkům a trenérům a nebudou se ptát na jejich názory.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:58 5. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  21
 • Super
  18
 • Haha
  7
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5


Komentáře