Poslední láska Jany Novotné zveřejnila společný snímek. Jeden z mála

Zesnulá vítězka Wimbledonu z roku 1998 Jana Novotná patřila spolu s Martinou Navrátilovou k prvním sportovkyním, které se netajily láskou k ženám. Vztahy si coby profesionální tenistka dlouho upírala, nakonec však našla životní partnerku. Byla jí polská tenistka Iwona Kuczyńska. Ta se s ní rozloučila prostřednictvím snímku na sociální síti.

Jana Novotná se v roce 2010 po patnácti letech na Floridě přestěhovala zpět na evropský kontinent. Zabydlela se v malé vesničce poblíž Brna a navázala vztah s polskou tenistkou Iwonou Kuczyńskou (56).Ta hrávala ve čtyřhře i s Martinou Navrátilovou. Martinu pojilo s Novotnou velké přátelství. V roce 2010 se jí totiž stala tou nejbližší osobou při léčbě rakoviny prsu.

V roce 2013 se Jana s Iwonou společně jaly trénovat špičkovou francouzskou tenistku Marion Bartoliovou. Při práci našly naplnění. Obě tenis milovaly celý život a právě tento sport byl kořením jejich společného života. 

Jana a Iwona chodily do společnosti, svou lásku však veřejně nedemonstrovaly.

Jana a Iwona chodily do společnosti, svou lásku však veřejně nedemonstrovaly.

Ještě koncem roku 2015 navštěvovaly bok po boku společenské akce, později však Jana onemocněla rakovinou stáhla se z veřejného dění. 

Kuczyńska a Novotná tvořily lesbický pár.

Kuczyńska a Novotná tvořily lesbický pár.

Obě ženy své soukromí přísně střežily, říká se však, že spolu poslední měsíce už nežily. Iwona však na Facebook po Janině smrti sdílela jako vzpomínku jejich společnou fotografii. 

Iwona zveřejnila po smrti Jany Novotné jejich společnou fotku.

Iwona zveřejnila po smrti Jany Novotné jejich společnou fotku.

Chladný postoj k lásce

Jana měla během své tenisové kariéry chladný postoj k lásce: „Když se tenista zamiluje, nebo chce mít dokonce děti, jeho kariéru to neovlivní. Holka si to dovolit nemůže. Pokud chce hrát na nejvyšší úrovni, tak láska musí stranou. Je spousta hráček, které mají vztah, ale jakou to má cenu? Lepší je se tím nerozptylovat.“

Dokonce tvrdila, že jí se zamilovat nepodařila. Ovšem ještě před tím, než se dala dohromady s Kuczyńskou: „Mně se to nestalo. Zablokovala jsem to v sobě a mojí láskou byl jen tenis. Nebylo to jednoduché, ale jinak to nešlo,“ říkala tehdy.

Fotogalerie

Komentáře