Šokovaná Suková o zesnulé parťačce Novotné: Věděla jsem, že má problémy!

V neděli naposledy vydechla česká tenisová legenda Jana Novotná. Zpráva o úmrtí devětačtyřicetileté úspěšné sportovkyně, která v roce 1998 vyhrála prestižní Wimbledon, rozesmutnila celý sportovní svět. Svůj smutek daly skrz sociální sítě najevo současné tenisové hvězdy. Vyjádřila se i Helena Suková, která v minulosti s Janou Novotnou tvořila přímo excelentní deblový pár.

Helena Suková tvořila s Janou Novotnou deblový pár, společně získaly dvě stříbrné olympijské medaile a vyhrály čtyři grandslamové tituly. Pro Sukovou byla smrt její letité parťačky velkým šokem.„Je to moc smutné, protože byla mladým člověkem. Skončil mladý život. Nejvíce budu vzpomínat na ty naše tituly, které jsme spolu vyhrály – dvě stříbrné medaile z olympiády a grandslamové tituly,“ sdělila Suková pro ČTK.

O tom, že je Jana Novotná vážně nemocná, Helena Suková věděla. Smrt ji ale i přesto šokovala. „Věděla jsem, že tam problémy jsou. Po loňském Wimbledonu, kdy se tohle začalo dít, jsme byly víc ve spojení. Nevěděla jsem, že už se to takhle chýlí ke konci. Dozvěděla jsem se to dneska od jedné bývalé hráčky,“ řekla Suková pro iSport.cz

Suková s Novotnou slavily první velký úspěch v roce 1988, kdy spolu získaly stříbro na olympiádě v Soulu. „A protože nám to šlo, tak jsme hrály delší dobu,“ říká Suková.

A další úspěchy přišly co nevidět. V roce 1989 opanovaly Wimbledon. V příštím roce se Sukové s Novotnou dařilo ještě více.

Zvítězily na Australian Open, Roland Garros a podařilo se jim i obhájit wimbledonský titul. Posledním úspěchem, který Suková s Novotnou společně zažily, bylo olympijské stříbro z roku 1996.

Sama Suková si nemohla nevšimnout toho, že její kolegyně se postupně začala stále více uzavírat. „Mimo kurt bývala v začátcích otevřenější, potom už byla spíš víc v soukromí.“

Důkazem toho, že tvrzení Sukové se zakládá na pravdě, je fakt, že o vážné nemoci Jany Novotné málokdo z tenisového světa vlastně věděl. Její smrt byla téměř pro každého šokem právě proto, že si brněnská tenisová legenda tolik hlídala svůj soukromý život.

Fotogalerie

Komentáře