Soud poslal Janě Nečasové obsílku, spletl si ovšem adresu

Nečasová si může oddychnout. I podruhé ji soud zprostil obžaloby. | foto: iDNES.cz

Jana Nečasová nyní u soudu řeší kauzu zneužití vojenského zpravodajství. Soud jí poslal obsílku, že se stání uskuteční v září. Nečasová ovšem dopis nemohla převzít, protože byl dopis zaslán na špatnou adresu. Samotná Nečasová celou situaci ani neřeší. Chyba byla nejspíš na straně soudu, ten totiž uvedl číslo domu ve špatném formátu.

Vskutku zajímavá situace se objevila okolo soudu s Janou Nečasovou. Česká pošta, která se snaží doručit Janě Nečasové dopis od soudu ohledně zneužití vojenského zpravodajství, jehož stání je plánováno na září, ji nemůže zastihnout. A důvod? Na uvedené adrese Nečasová nebydlí. Dveře jsou oblepeny výzvami, aby si Jana Nečasová dopisy vyzvedla.Pochopitelně si celé situace všimli i obyvatelé činžovního domu, kde není Nečasová k zastižení: „Tohle nebyla první nalepená výzva na dveřích, bylo jich tam už několik výzev hozených před schránkami. Nemyslím si, že tady bydlí, nikdo z nás ji zatím nepotkal,“ uvedl pro televizi Prima Pavol Adámek, obyvatel domu.

Nicméně na čí straně je tedy v tuhle chvíli chyba? Česká pošta odmítá, že by pochybili její zaměstnanci: „Byla zaměněna čísla popisná a čísla orientační a bylo špatně uvedeno PSČ. Česká pošta nemůže zkoumat, zda ty údaje jsou uvedené špatně, nebo ne, my striktně dodržujeme pravidla, tzn. doručujeme na adresu, která je uvedená na zásilce,“ řekl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

V tom případě musí být chyba na straně soudu, který čísla popletl. Ten si je ale také jistý, že má správnou adresu. Až do této chvíle všechny obsílky pro Janu Nečasovou k adresátovi dorazily. Výjimkou je ta poslední, tu zatím Nečasová nepřevzala: „Včera se vrátila závada, že adresátka nebyla zastižena, což bylo oznámeno. Tak bylo předvolání opětovně zasláno na tutéž adresu,“ uvedl Obvodní soud pro Prahu 1. Sama Jana Nečasová se k celému problému ani nechtěla vyjádřit a celá situace ji tedy asi nechává klidnou.

Podle obyvatel v domě, Nečasová v činžáku nebydlí.

Podle obyvatel v domě, Nečasová v činžáku nebydlí.

Televize Prima ovšem také uvedla, že v právu je v tomto případě Česká pošta. Při kontrole domovního čísla si všimli, že v jednom případě je číslo domu uvedeno až po lomítku. Takže domy, které se nachází na Praze 5, které jsou ve stejné ulici a mají i stejné číslo, jsou rozlišeny podle lomítka.

V takto sledované kauze je omyl tohohle typu samozřejmě více na očích. Tím spíše je potom trapné, když chybu udělá sám soud, který evidentně kvůli nedůslednosti uvedl číslo ve špatném tvaru.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:24 22. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  10
 • Super
  9
 • Haha
  9
 • Trapas
  9
 • Cože
  7
 • Sladký
  5


Komentáře