Hudebník Jan Vyčítal ke smrti kolegy z Taxmenů: Není to taková ztráta!

  •   18:16
  • diskuse

Podle Jana Vyčítala není smrt Karla Mrkvičky takovou ztrátou. | foto: Profimedia.cz

Zatímco celá hudební obec vyjadřuje soustrast rodině zpěváka Karla Mrkvičky, kterému o víkendu přímo na pódiu selhalo srdce, vyjádření kolegy z branže Honzy Vyčítala je více než podivné. Prý nejde o takovou ztrátu!

O mrtvých jenom dobře, to by si měl opakovat zakládající člen skupiny Greenhorns Jan Vyčítal. Když se jej totiž novináři zeptali na pocity ze smrti kolegy Karla Mrkvičky, nestačili se divit.Znali jsme se osobně, ale nebyli jsme velcí přátelé. O jeho smrti mě informoval známý z Ameriky. Nemyslím, že je to taková ztráta, ale to je můj názor. On byl velký kytarista, manažer a tím to končí. Takových Taxmenů už bylo...“ sdělil deníku Aha! Vyčítal.

Naštěstí ne všichni kolegové z branže jsou tak bezohlední jako on. „Rodině Karla upřímně kondoluji. Mají v srdci smutek nejvyšší a s Taxmeny sdílím ztrátu tak hluboce, jako bych byl jeden z nich,“ napsal na Facebook třeba Roman Horký z Kamelotu.

Karel Mrkvička umřel přímo před zraky svých fanoušků, a to na festivalu v Jaslovských Bohunicích u Trnavy, kde stačil zazpívat jenom pár hitů a přímo na pódiu mu selhalo srdce. Ačkoliv jej zdravotníci v podstatě ihned začali oživovat, po více než hodinovém boji jej museli prohlásit za mrtvého.

Oživovací pokusy Karla začaly vlastně ihned. Zdravotník! Podložit! Zaklonit hlavu! Sanitka! Doktor! Tak strašně moc rychle čas nikomu z nás neubíhal. Každou minutou odcházela další porce naděje. Po více než hodině byl konec. Karlovo tělo je přikryto bílým plátnem a odnášeno za zvláštního potlesku posluchačů na chodbu k šatnám účinkujících,“ popisuje sled událostí Horký, který na festivalu také vystupoval

Fotogalerie

Komentáře