Poslední rozloučení s Třískou bude v Národním. Dočká se větší pocty než Luba Skořepová?

Zatím sice není jisté, zda bude Jan Tříska pohřbený v Česku, nebo ve Spojených státech, kde se svou ženou po emigraci v roce 1977 usadil, již je ale jistý den posledního rozloučení s tímto hereckým velikánem. To proběhne příští pátek v Národním divadla v Praze. Dočká se PAN herec ale řádného rozloučení, nebo s ním vymetou na chodbu jako s Lubou Skořepovou?

Když v roce 2013 zemřela Jiřina Jirásková (†81), poslední rozloučení se uskutečnilo ve Vinohradském divadle. Ne ve foyer, ale přímo na jevišti, kde její herečtí kolegové a kamarádi drželi čestnou stráž u její rakve. Vinohradské divadlo se se svou královnou rozloučilo se vší poctou.Důstojného rozloučení se ale nedočkala Luba Skořepová (†93), která zemřela 23. prosince 2016. Byla sice členkou Národního divadla od roku 1948 a dokud jí zdraví sloužilo, hrála, přesto se vedení divadla rozhodlo umístit rakev s jejími ostatky do chodby za vchodové dveře. A to s vysvětlením, že na jevišti zrovna odehrávala zkouška.

A právě příští pátek od 9.30 hodin se dveře Národního divadla otevřou pro fanoušky a přátele tragicky zemřelého Jana Třísky, který minulou sobotu spadl z Karlova mostu do Vltavy a na následky pádu v pondělí ve dvě ráno zemřel v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Program potrvá zhruba hodinu a podle vyjádření mluvčího divadla Tomáše Staňka bude ve foyer divadla kondolenční kniha. Posledního rozloučení se zúčastní osobnosti veřejného života.

Posledního potlesku se tak Jan Tříska dočká v budově, ve které v padesátých letech ještě jako student DAMU s herectvím začínal. Otázkou je, zda to bude rozloučení se všemi poctami, jaké si tento herecký génius zaslouží.

Lubě Skořepové se na důstojného rozloučení dostalo až dva měsíce po její smrti. Tak snad se vedení Národního divadla ze svých chyb ponaučilo a tentokrát celý ceremoniál proběhne se všemi poctami.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 28. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  23
 • Cože
  11
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Tvl
  7
 • Sladký
  6


Komentáře