Tříska se sám nezabil, Mádl mu měl zajistit asistenta! shodli se lidé před Národním

V pátek dopoledne se konalo poslední rozloučení s hercem Janem Třískou. Ten zemřel 25. září na následky zranění, které mu způsobil nešťastný pád z Karlova mostu. Dodnes není zcela jasné, jak se na hladině Vltavy vlastně ocitl. Skočil sám, anebo šlo jen o nešťastnou nehodu? Na to se Expres.cz ptal lidí, kteří se s ním do Národního divadla přišli rozloučit.

V pátek krátce po půl desáté se otevřely dveře Národního divadla pro ty, co se chtěli naposledy rozloučit s legendárním hercem Janem Třískou. V davu zněla stále jedna otázka: Jak vlastně Jan Tříska zemřel? Expres.cz se proto několika přítomných zeptal na názor. „Myslím si, že šlo o nešťastnou náhodu. Ale zřejmě to tak mělo být,“ řekla nám mladá studentka, která přišla říct sbohem svému oblíbenému herci. „Podle toho, co o něm říkají kolegové z branže, to byl skvělý člověk,“ dodala.

„Měla jsem to štěstí, že jsem se s ním osobně setkala na Letních shakespearovských slavnostech, kde se se mnou ochotně vyfotil a věnoval mi podpis,“ uvedla zase jeho věrná fanynka, která herce viděla nedávno ve velmi dobré náladě. I proto si myslí, že šlo o nehodu.

To další z příchozích byl o něco radikálnějšího názoru.

„Myslím, že neměl hladit ten křížekMádl mu měl dát asistenta, protože dobře věděl, že dělá takové kraviny. To je jako s modlením! Lidi se modlí a stejně nic nevymodlí,“ řekl rozčíleně s tím, že nechápe pověrčivé lidi. „Myslím si, že prostě jen spadl. Dvakrát ho ochranka napomenula, a on tam stejně lezl. To je tvrdohlavost a pověrčivost v jednom. Lidi věří takovým blbostem,“ povzdechl si.

Věnce zaslané za české instituce nebo Karla Schwarzenberga.

Věnce zaslané za české instituce nebo Karla Schwarzenberga.

V zástupu veřejnosti jsme mimo jiné narazili i na Třískova údajného kamaráda a komparzistu Karla, který herce viděl naposledy před měsícem. „Naposledy jsem ho viděl na Shakespearovských slavnostech, kam nás pozval. Líbilo se mi na něm, že se i k nám, obyčejným nýmandům, choval velmi dobře. Naše hrníčky s fotkou měl dokonce v Los Angeles na stole,“ uvedl jeho známý s tím, že věří, že za pád z mostu mohla souhra nešťastných událostí.

„Já si myslím, že je nesmysl, že šlo o sebevraždu, protože se pan Tříska vždy připravoval na sto dvacet procent na své role. Ještě když šlo o ty hlavní,“ uzavřel.

Lidé před Národním divadlem měli jasno. Podle jejich vyjádření šlo o nešťastnou náhodu, nikoli o předem promyšlenou sebevraždu.

Tuto verzi potvrdili kromě nich i ti nejbližší Třísky, kteří tvrdí, že doplatil na svůj rituál a pověrčivost. Mimo ně sebevraždu vyloučila i policie. 

Fotogalerie

Komentáře