Hrdinové, kteří zachraňovali Třísku: Zakázali nám pomoct, kapitán krčil rameny

Dva polští turisté, kteří vytáhli ze studené vody herce Jana Třísku, se zachovali jako hrdinové. Mladí výletníci byli v době tragédie na lodi a uviděli tělo muže na hladině, oba měli ihned jasno o tom, co dělat. A to navzdory neuvěřitelnému zákazu palubního personálu a neskutečné ignorace samotného kapitána lodi.

Dva polští hrdinové z výletní lodi Jarosław Jasita a Jarosław Ruda, kteří vytáhli Jana Třísku z ledové Vltavy, se rozpovídali pro FTV Prima. „Skočili jsme z levé přídi, vytáhli jsme ho a oživovali. Dělali jsme mu masáž srdce a snažili se nastartovat srdce,“ svěřili se mladíci.„Celé to bylo impulsivní. Vůbec jsme nepřemýšleli. Dali jsme pryč brýle a mobil a chtěli jsme skočit,“ dodávají Poláci, kteří se zachovali jako praví hrdinové. 

Neuvěřitelné na tom všem je ale to, že původně jim bylo zakázáno, aby topícímu se Třískovi pomáhali.

„Paní z palubního personálu nám řekla, že to nesmíme dělat, nesmíme pro něj skočit, nebo dostanou pokutu“ překvapili polští turisté, a v reportáži pro televizi Nova dodali: „Šli jsme tedy za kapitánem lodi a řekli mu, že v řece je člověk. Udělal takové zvláštní gesto... pokrčil rameny,“ šokovali české diváky zpráv zachránci od našich sousedů.

 I tak se ale oba polští mladíci nedali a Jana Třísku se pokoušeli vrátit mezi živé.

Policista nepomáhal, doktorka nám gratulovala

„Přikryli jsme ho dekami, pak přijela záchranka a policie. Policista nepomáhal. Jak přijela doktorka, tak jsme poodstoupili. Ta nám také gratulovala, že jsme odvedli dobrou práci a vrátili jsme ho mezi živé,“ svěřil se jeden muž z hrdinského dua.

Fenomenální český herec Jan Tříska spadl z Karlova mostu v sobotu odpoledne, v noci z neděle na pondělí kolem druhé hodiny ranní na následky tragédie zemřel. Na místě, kde k tragickému pádu došlo, pro „Igora Hnízda“ vzniká spontánní pomníček a lidé mu tam přicházejí dát své poslední sbohem.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:54 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  17
 • Cože
  12
 • Tvl
  11
 • Super
  10
 • Haha
  7
 • Sladký
  7


Komentáře