Na mrtvého Třísku poutají cedule na Karlově mostě!

Rodina ani přátelé se ještě nestihli oklepat z náhlého odchodu Jana Třísky a už je tu první pozdvižení. Na Karlově mostě visí poutač, který odkazuje na místo, odkud legendární herec spadl do Vltavy. Z pietního místa se stává atrakce.

Zatímco rodina, filmový svět a kolegové se stále vzpamatovávají z tragického úmrtí Jana Třísky, stánkaři na Karlově mostě vylepují poutače, které mají turisty dovést na ono osudné místo.Cedule se objevila podle serveru Blesk.cz dvě stě metrů před sousoším sv. Norberta, Václava a Zikmunda, které ještě nedávno bylo poklidným pietním místem.

Nyní je však místo turistickou atrakcí a lidé se tam údajně chodí fotit.

Tříska zemřel 25. září důsledkem mnohačetných zranění z pádu na hladinu protékající řeky Vltavy. Policie okolnosti pádu stále prošetřuje. „Zatím nebyly prošetřováním zjištěny žádné skutečnosti, které by vyvracely domněnku nešťastné náhody. Kriminalisté také nezjistili žádnou okolnost, kterou by bylo možné kvalifikovat jako trestný čin. Prošetřování ale nadále probíhá,“ sdělil Blesku mluvčí policistů Tomáš Hulan.

Pohřeb se konal 6. října v Národním divadle a kromě kolegů na místo dorazilo plno fanoušků a milovníků Igora Hnízda. 

Sebevražda? Blbost!

„Měla jsem to štěstí, že jsem se s ním osobně setkala na Letních shakespearovských slavnostech, kde se se mnou ochotně vyfotil a věnoval mi podpis,“ uvedla dokonce jedna z jeho věrných fanynek serveru Expres.cz.

Přátelé a kolegové na něj zase vzpomínali s velkou úctou a vyloučili jakákoli tvrzení o sebevraždě. „Je to blbost,“ utrousil jen rozhořčeně jeho nejlepší přítel Jan Hrušínský.

Koho by jen napadlo, že necelé čtyři týdny od jeho úmrtí se sousoší na Karlově mostě kvůli této tragédii promění v populární místo a lidé namísto krásného výhledu na Pražský hrad budou sledovat hladinu řeky.

Fotogalerie

Komentáře