Kde tráví léto Jan Hrušínský? Po tahanicích s bratrem si vybudoval chatu snů!

Jan Hrušínský a jeho milovaná chata. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Jiří Pitrof, Ladislav Křivan, iDNES.cz / Lenka Hatašová

Dlouho se Jan Hrušínský (62) přel o chalupu po tatínkovi s bratrem Rudolfem. Boj tenkrát bratři ukončili prodejem nemovitosti, a tak si Jan musel vybudovat oázu klidu jinde. Vybral si statek ve Stráži nad Nežárkou a vložil do něj plno času a lásky. A na domu je to znát! Podívejte se, kde v horkých dnech pobývá představitel Honzy Bláhy z Dívky na koštěti.

Nejdříve to vypadalo, že o místo odpočinku za Prahou Jan Hrušínský přijde. Po smrti tatínka Rudolfa Hrušínského se totiž s bratrem Rudolfem ml. přel o dědictví, chatu v Lužnici, kam jezdila ta nejznámější jména z hereckého světa. Mezi hosty byl dokonce Jan Werich nebo Josef Kemr.A ačkoli objekt kvůli sporům nakonec bratři prodali a dál chátrá, Jan si po letech vybudoval novou oázu klidu, kde tráví léto a parné dny.

Statek ze čtrnáctého století si herec doslova vymazlil. Celou nemovitost nechal zrekonstruovat. Z původních koňských stájí udělal pokoje pro hosty a z chlévu pro krávy je dnes vinárna s krbem, kde s přáteli tráví večery a relaxuje. Na oknech visí květiny, na dveřích zase zdobený věnec.

Láska k domu je zkrátka na první dobrou vidět.

„Jezdím si tam od své práce odpočinout. Myslím si, že každý by měl dělat jen to, co opravdu umí, a tudíž řemeslníkům nebo zahradníkům do práce nefušuji. Jsem na chalupě spíše panem Bouvardem a panem Pécuchetem dohromady,“ svěřil se před lety Hrušínský iDNES.cz s tím, že by si dokázal představit, že se na chalupu přestěhuje napořád. Otázkou jen je, zda ho to nepřestane bavit.

Hrušínský se totiž i přes lásku ke statku nazývá typickým měšťákem, který miluje šum Prahy a především divadlo, bez kterého by nemohl fungovat.

Fotogalerie

Komentáře