Jakub Zedníček spěchal domů za devítiměsíční dcerou: Než zemřel, sdílel černý humor

V noci z neděle na pondělí postihla rodinu Pavla Zedníčka (68) tragédie. Pavlův synovec Jakub Zedníček (†27) měl po cestě z Prahy nehodu, při níž zemřel pod koly dodávky. Pár dní předtím přitom sdílel fotku automobilu po nehodě, jíž chtěl pobavit kamarády. Zanechal po sobě devítiměsíční dceru a zdrcenou partnerku.

Ještě ve středu Jakub Zedníček na svém profilu vtipkoval a sdílel fotografii vozu s chlebem zaraženým v čelním skle. To netušil, že jen tři dny poté se mu právě automobil stane osudným. Při své cestě z Prahy totiž Jakub havaroval a jeho vůz skončil ve středových svodidlech. Šokovaný sedmadvacetiletý řidič poté z dosud neznámých důvodů vystoupil z vozu a přelezl přes svodidla do protisměru. Tam ho srazila dodávka, které se dostal do dráhy.

„Utrpěl zranění neslučitelná se životem a ani rychlá pomoc zasahujících složek nemohla mladíka zachránit,“ uvedla pro Brněnský deník mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Jakub ve středu sdílel fotku vozu po nehodě s chlebem.

Jakub ve středu sdílel fotku vozu po nehodě s chlebem.

Jakub kromě toho, že měl v rodině slavného strýčka Pavla Zedníčka, s nímž měl údajně velmi blízký vztah, měl spokojenou rodinu. Jen před devíti měsíci se mu narodila dcera Maya, kterou na svět přivedla jeho dlouholetá přítelkyně a kolegyně z Městského divadla Brno Lenka Janíková.

Tato dodávka Jakuba srazila.

Tato dodávka Jakuba srazila.

O jedenáct let starší přítelkyně je ze smrti Jakuba zdrcena a společně s rodinou se ohradila hradbou mlčení. 

Lenka s Jakubem ve hře Koho vypijou lišky.

Lenka s Jakubem ve hře Koho vypijou lišky.

Jakub a Lenka se podle informací Expresu poznali v divadle a jejich vztah byl velmi harmonický. Hráli spolu mimo jiné ve hře Koho vypijou lišky nebo Král Lear.

Na mladého umělce vzpomíná řada českých osobností. Mezi prvními, kdo rodině vyjádřil veřejně upřímnou soustrast, byla Monika Absolonová. „Zemřel Kuba Zedníček. Mladý, milý, talentovaný herec a tatínek. Potkali jsme se na Mary Poppins i v televizi. Je mi to strašně líto. Upřímnou soustrast jeho dceři, partnerce a rodině i všem kolegům v Brně... Takové věci se nemají dít. Dávejte na sebe pozor,“ uvedla na své sociální síti.

„Kuba byl pytel energie. Osud k němu byl strašně krutý. Za celý Listování na něj vzpomínáme a nezapomeneme,“ napsal zase Lukáš Hejlík.

Ke známým osobnostem se přidáváme i my. Rodině sdělujeme upřímnou soustrast.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz