Podivný manévr Jakuba Zedníčka u Brna: Kam spěchal o půl jedné v noci?

Šest kilometrů a necelých sedm minut cesty autem. Přesně tak daleko byl Jakub Zedníček od své rodiny, když prvního ledna za velmi tragických okolností zemřel na 192. kilometru D1. Jel domů, nebo naopak spěchal z domova pryč? Několik hodin před nehodou byl ale na večírku u svého blízkého kamaráda!

Proč seděl Jakub Zedníček prvního ledna v půl jedné ráno za volantem svého vozu a řítil se po dálnici D1 směrem na Vyškov, zatím zůstává zahaleno tajemstvím. Díky jeho blízkému příteli Tinovi Kratochvilovi však víme, co dělal v posledních hodinách svého života.Do deváté hodiny večerní totiž měl být podle výpovědi známého fotografa u něj doma. Při odjezdu měl tvrdit, že jede za svou partnerkou Lenkou.

My jsme se viděli dokonce ještě na Silvestra. Byl u mě autem, ode mě odjížděl někdy v devět večer,“ sdělil TV Nova Kratochvil s tím, že mu Jakub měl tvrdit, že si musí uspořádat nějaké věci v rodinném životě.

Otázkou zůstává, co tím měl Zedníček, jehož maminka měla mít dokonce narozeniny, na mysli. Prožíval snad s matkou svého dítěte krizi? Místo jeho smrti by tomu napovídalo.

Ačkoliv zemřel jenom šest kilometrů a necelých sedm minut cesty autem od svého bydliště, zdá se, že neměl namířeno domů, ale opačným směrem. Kam měl ale mladý herec namířeno v půl jedné ráno o silvestrovské noci? Jel snad na devátou domů oslavit příchod nového roku s rodinou a spěchal pak zpátky na večírek za svými přáteli?

Ať je to, jak chce, život ho nestála cesta, ale ani autonehoda, nýbrž tragická chyba, které se dopustil po ní, když nepochopitelně vstoupil do cesty dodávce, která jela v protisměru nehody.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz