Prachař se rozohnil nad bezdomovci: Ať jdou radši do práce!

Herec Jakub Prachař (34) se rozohnil nad bezdomovci. Podle něj jde o pohodlné lidi, kteří jen nechtějí pracovat. Co jim říká, když ho poprosí o peníze?

Syn Dany Batulkové a Davida Prachaře Jakub Prachař se zapojil do charitativního projektu Jsem, kým jsem a nechal se zvěčnit fotografkou Barborou Navrátilovou Jelínkovou v tričku z dílny návrhářky Michaely Skuhravé.Prachaře ale ani práce pro charitu nedonutila mluvit vážně. Na dotaz, jak se zachová, když vidí bezdomovce, odpověděl velmi razantně.

„Když vidím na bezdomovci, že je to statný kousek, vždycky mu řeknu, ať jde do práce. Minule jsem takhle šel a proti mně šel žebrák. Fakt statný chlap, učesaný, všechno dobrý. Mladý kluk a hned, jestli mu nedám pět korun. Tak jsem mu řekl, aby šel do práce, a on, že je v práci. Na to nebylo co říct,“ prozradil Jakub, který se pro podporu projektu Jsem, kým jsem rozhodl z čistě sobeckých důvodů.

„Chtěl jsem se v očích veřejnosti zalíbit jako člověk, který podporuje tyto věci, a myslím si, že teď u lidí stoupnu. Jestli mě doteď někdo neměl rád, tak teď určitě všichni pochopili, že mám charitativní cítění. Dělám to hlavně proto, abych se v očích lidí dělal lepším, než jsem,“ uvedl s nadsázkou a humorem.

Výsledná fotografie se bude již 8. listopadu dražit na galavečeru Jsem, kým jsem v Kotvě. Tak snad Prachař cestou na akci nepotká moc bezdomovců.

Fotogalerie

Komentáře