Nevhodné chování Jakuba Jandy: Z budovy ministerstva vnitra vyhodil zkušeného diplomata

 •   19:55
 • diskuse

Aroganci Jakuba Jandy na vlastní kůži zažil bývalý zpravodajec a diplomat Miroslav Polreich. Toho Janda bezdůvodně vyhodil z konference na ministerstvu vnitra. | foto: reprofoto Facebook

Pětadvacetiletý Jakub Janda z think tanku Evropské hodnoty o sobě má očividně vysoké mínění. Kromě toho, že se označuje za experta na politické analýzy se nebojí již ani vyhazovat zkušené diplomaty z konferencí na ministerstvu vnitra. O svou zkušenost s Jandou se podělil bývalý agent zpravodajských služeb a diplomat Miroslav Polreich.

Jakub Janda na sebe kromě svých politických prohlášení kdysi upoutal převážně erotickou minuostí, kdy se provalilo, že v devatenácti letech točil porno pro homosexuály, ale postavil se ke svému kostlivci ve skříni čelem. Nyní se v obleku a kravatě živí se jako samozvaný politický analytik, ale spíše by potřeboval lekci chování.Jako zástupce ředitele think tanku Evropské hodnoty Janda vystupuje jako expert na politické analýzy i ve veřejnoprávních médiích. Jeho vzdělání ale přílišné kvalifikaci nenasvědčuje. Janda má pouze maturitu z gymnázia a bakalářský titul ze soukromé vysoké školy. Během studií na Univerzitě Karlově byl usvědčen z plagiátorství. To mu ale nebrání, aby byl přehnaně sebevědomý.

S chováním Jandy, který na sociálních sítích své názorové oponenty označuje za oběti nebo přímo šiřitele Putinovy kremelské propagandy, se setkal i bývalý zpravodajec a diplomat Miroslav Polreich. Toho Janda neváhal vyhodit z konference konané na ministerstvu vnitra.

„Ministerstvo vnitra mi poslalo pozvánku na nějakou konferenci, která se konala v budově ministerstva. Šel jsem tam, poslouchal jsem příspěvky, hlavní slovo tam měli Ukrajinci, kteří tam vyprávěli: nemyslete si, Rusové napadnou Evropu, bude nukleární válka. To byl první den. Nelíbilo se mi, že ministr vnitra organizuje takovou blbost a nechá tam takové lidi vůbec mluvit,“ popisuje Polreich pro server Parlametní listy.

Na konferenci dorazil Polreich i druhý den. Tehdy se střetnul s nabubřelým Jakubem Jandou. „Došel jsem do sálu a v tu ránu vyskočil nějaký malý mužík a tlačil mě ven se slovy, že tam nemám co dělat, že tam nemám přístup atd. Argumentoval jsem, že mě pozvalo ministerstvo a toto je budova ministerstva. On mi vpálil: mě to nezajímá, ministerstvo jen zajišťuje servis, my to tady řídíme! Zeptal jsem se ho: a vy jste kdo? Odpověděl, že je Jakub Janda,“ vzpomíná na střet Polreich.

„Dal mi lekci, že vlastně dnešní ministr vnitra je podřízen Jakubovi Jandovi. Jinak jsem tomu nerozuměl,“ trpce hodnotí zkušenost s Jandou Polreich. „Co může vzejít ze spojení ‚specialisty‘ Jandy z Evropských hodnot a dočasně bývalého zelináře Chovance z Plzně?“ táže se řečnickou otázkou dlouholetý diplomat.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:55 1. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  109
 • Super
  80
 • Tvl
  39
 • Cože
  31
 • Haha
  24
 • Sladký
  24


Komentáře